| SabinaQueen a întrebat:

Ce anime-uri imi recomandati?
Nu conteaza daca e de actiune sau dragoste

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

Ăăă, sunt un fan înrăit al anime-urilor. Am să-ţi recomand câteva anime care mi-au plăcut la nebunie, am să-ţi scriu şi despre ce este vorba. Începem
One Piece(La ăsta să te uiţi doar dacă ai timp, are vreo 720+ episoade, dar este genial, personajul principal a mâncat un fruct "gomu-gomu" şi este un om de cauciuc care vrea să devină regele piraţilor, pleacă în peripeţii pe mare, îşi face camarazi, se bate, genial)
Naruto(cred că ai auzit de Naruto, dar tot ţi-l recomand dacă nu l-ai văzut, nu-ţi dau descriere pentru că sunt sigur că ai auzit de el)
Fairy Tail(cu magicieni, multă magie, multe bătăi, povestea este interesantă, ţi-l recomand, ăsta face parte din lista nime-urilor mari)
Sword Art Online(unul dintre cele mai bune anime-uri văzute de mine, are 2 sezoane, geniale şi vine şi al 3-lea care o să fie cel puţin tot la fel de genial, este vorba despre unu' care rămâne blocat într-un joc, îşi face o iubită, se luptă, după care iubita lui este prinsă în alt joc, el merge să o salveze şi tot aşa)
Death Note(Un băiat normal găseşte un caiet în care dacă scrie numele unui om la care i-a văzut faţa, acel om după vreo 40 de secunde moare. El vrea să devină un zeu, eliminând toţi infractorii. Dar detectivii îi bagă beţe în roate)
Highschool DxD(are 3 sezoane şi este genial, este acel anime cu de toate, are şi acţiune, şi romantism, şi harem, este şi al dracu' de ecchi şi cu puteri supra-naturale, ţi-l recomand cu cea mai mare plăcere)
Tokyo Ghoul(este un anime genial, este vorba de o lume în care sunt nişte Ghouli, gen zombie dar cu puteri, care evident că mănâncă oameni, actoru' principal devine un ghoul şi e şmecher rău)
Danganronpa(este un anime cu crime şi mistere, nişte elevi sunt duşi undeva şi încuiaţi, ca să iasă de acolo ei trebuie să se omoare între ei fără să fie prinşi, dar actorul principal este cam deştept
şi găseşte vinovatul până la urmă)
Blood Lad(cu puteri speciale, actoru principal e OP, este vampir şi se bate, e genial)
Kisejiuu(este vorba despre o lume în care oamenii au gen mutaţii care au propria lor gândire, actoru principal are şi el o mutaţie şi se bate, din pămpălău devine "badass")
Hellsing(actoru principal e nemuritor, îţi dai seama ce fain e anime-ul, multă acţiune, multe bătăi)
Attack on Titan(e puţin probabil să nu-l fi văzut, dar oricum, e vorba despre unu care devine un titan şi se bate, aştept sezonul 2 enooorm)
Owary no Seraph(e o lume plină de vampiri, nu mai sunt mulţi supravieţuitori şi actoru principal e luat de oameni şi frate-su e luat de vampiri, e genial)
Plastic Memories(ăsta-i romance şi dramă, e vorba despre un fel de roboţi care au o durată de viaţă finită, actorul pricipal se îndrăgosteşte de un robot, evident femeie, care mai are doar câteva săptămâni de trăit.)
Overlord(actoru' principal e prins într-o lume virtuală, el fiind "suprem" de acolo vine "overlord" rolling on the floor E gen super puternic şi vrea să-şi facă numele cunoscut peste tot)
Shokugeki no Soma(Anime cu gătit, destulă acţiune şi mult gătit, e şmecher)
Rokka no Yusha(actorul principal e destul de bun, e o lume în care demonii îşi fac apariţia şi sunt aleşi 6 oameni care să-i alunge, e şmecher rău)
Nanatsu no Taizai(Actorul principal e destul de OP, un anime foarte reuşit, Meliodas e şeful unui grup de 7 oameni foarte puternici care au devastat regatul şi după aceea au plecat, acţiunea predomină în acest anime)
Darker Than Black(Poate ai văzut pe multe site-uri, la Anonymous este pus un avatar cu unu care poartă o mască tăiată, ei bine, este din acest anime, personajul principal are puteri electrice, se bate, e genial rau)
Norgami(Personajul principal este un zeu al calamităţii, care împlineşte dorinţe pe un bănuţ, e comedie, acţiune, ăla se bate mult dar şi râde mult)
One Punch Man(Ăsta-i unu dintre anime-urile alea care apar rar dar sunt extrem-extrem de reuşite, e vorba despre un chel care omoară tot dintr-un pumn, el are diverse aventuri şi-şi găseşte şi un învăţăcel, personajul principal este OP rău, este comparat de multe ori cu Goku)
Kuroko no Basket(Sunt 3 sezoane care merită văzute, e vorba despre unu care vine din Americă în Japonia ca să joace baschet, el e destul de bun, este o generaţie de aur care au ajuns la un nivel extrem de avansat, el nu face parte din aceşti 6 oameni, dar reuşeşte să ajungă la poartă, să o deschidă şi să-i depăşească pe ceilalţi, cu ajutorul unui alt băiat)
Shimoneta(tot ce pot să zic despre acest anime este "PERVERS". Uită-te dacă-ţi plac chestiile perverse)
Mahouka Koukou no Rettousei(personajul principal e suuuper OP, deştept şi foarte puternic, tot ce zic este că este foarte genial şi merită văzut)
Zankyou no Terror(e vorba de 2 prieteni care au fost la un orfelinat, au scăpat şi acum provoacă teroare în Tokyo, pun videoclip-uri pe internet unde spun o ghicitoare la care răspunsul este locul unde o să fie plantată următoare bombă)

| Ađrian90 a răspuns (pentru Ađrian90):

Dacă vrei mai multe detalii/anime sau sfaturi, contactează-mă. Şi scuze că am scris aşa de mult rolling on the floor

9 răspunsuri:
| Ayame17 a răspuns:

Bleach, Trigun, Spiral, Full Metal Panic, Full Metal Alchimist

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand Tokyo Ghoul, Fairy Tail și Full Metal Alchimist.

| PogChamp a răspuns:

Boku no Pico

| SabinaQueen explică (pentru PogChamp):

Really?

| PogChamp a răspuns (pentru SabinaQueen):

E o opera de arta, recomand vizionarea impreuna cu toata familia.
De asemenea recomand Cory in the house, fiind best anime.

| SabinaQueen explică (pentru PogChamp):

Da, cu toata familia laughing))

| LonelyHeart112 a răspuns:

Bună!