| simonapuffi a întrebat:

Ce animeuri imi recomanda-ti? nu conteaza genul

5 răspunsuri:
| BloodPrison a răspuns:

Buna seara! puppy dog eyes

M-ai nimerit aicibig grin.

Acestea sunt niste animeuri superbe pe care le-am vizionat recent in fiecare zi cate unul, atat de mult mi-au placut:
1. Special A- este gen romance si comedy, o fata si un baiat care ajung sa se indragosteasca unul de altul, fata asa mai baietoasa, foarte frumos.
2. Yosuga No Sora- asta e ecchi, romance, este vorba despre 2 gemeni care s-au indragostit unul de altul si baiatul incearca sa faca orice ca sa o uite pe sora-sa, foarte frumos merita vazut
3.Higashi no Eden- romance si mistery
4.Inu x Boku ss- este romance si este vorba despre un majordom care isi iubeste mult stapana si aceasta ajunge si ea sa se indragosteasca de el
5.Romeo x Julieta- drama si romance, un anime superb, am plans la final, are un sfarsit tragic dar merita vazut.
6. earl and fairy- Lydia si Edgar un cuplu de milioane, desi nu se saruta in nici un episod este mereu o atmosfera tensionata de iubire
7. kuroshitsuji- un anime as spune eu psihologic si f. putin romance, mi-a placut enorm si sezonul 1 si 2
8. Junjou romantica- desi e un anime yoai este superb, expune niste sentimente care nu au cum sa nu te faca sa vibrezi
9. Lovely Complex- un alt anime exceptional, chiar daca sunt diferiti cei doi protagonisti ajung sa se iubeasca

| BloodPrison a răspuns:

Apropo, aici gasesti tot felul de animeuri bune: http://www.animehere.com/genre/romance/28.html
Si Winter Sonata mi-a placut mult, drama si putin romance.
NARUTO / NARUTO S. e nr. 1 stii, nu?:))

| irbis a răspuns:

Niste anime pe care ti le-as recomanda sunt Code Geass, Tengen Toppa Guren Langann, Kara no Kyoukai, Fate/Zero, Bakemonogatari, Nisemonogatari, Katanagatari, Jormungand, Ergo Proxy, Toradora!, Redline, Monster, Psycho Pass, K, Tonari no Kaibutsu-kun. Daca mai vrei, mai stiu multe.

| KoreanGirl a răspuns:

Ce aş mai putea spune când BloodPrison a spus totul înaintea mea?
- Romeo X Juliet : Chiar am adorat anime-ul acela. L-am văzut de multe ori şi am plâns de fiecare dată.
- Vampire Knight : Un alt anime care mi-a plăcut. Merită văzut! Eram înnebunită după Zero!
- True Tears : A fost destul de interesant. Ţi-l sugerez! :-)
- Hell Girl : Unul din preferatele mele. De preferat de urmărit noaptea.

| AnimeAddict a răspuns:

Cam 35% din animeuri chiar trebuie vazute big grin dar cel mai tare, dupa parerea mea e un Ova...
Fynal fantasy VII e preferatu meu