| eduard91 a întrebat:

Ce filme bune(in adevaratul sens al cuvantului) cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| dandelion a răspuns:

1) Il burbero (super comedie cu Adriano Celentano)
2) Stop! Or My Mom Will Shoot (drept că e mai vechi filmul dar e super, mai ales dacă nu l-ai văzut)
3) Wish Upon a Star (cu Katherine Heigl)
4) Love comes softly (8 părți, dar dacă totusi vreai denumirile lea toate îmi scrii în privat)
5) No reservations
6) Koizora (dramă coreeană, am plîns foarte mult la el, merită!)
7) December boys (cu Daniel Radclife, merge si filmul ăsta)
8) Bodyguard (cred că l-ai văzut, dar nu-l puteam evita în lista asta)
9) The blind side (taaaareeeee de tot)
10) Hachiko, a dog story (despre un cîine si cu multe batiste alături de tine)
11) The Young Victoria (film istorico-romantic)
12) Fireproof (la ăsta te gîndesti că ai pentru ce trăi si ai pentru ce-ți cere iertare)
13) Princess protection program (mi-a plăcut mult filmul ăsta pentru adolescenți mai mult)
14) Avatar (100% interesant)
15) I dreamed of Africa (despre greutățile vieții, filmul de nota 10)
16) You again
17) Seven pounds (interesant, n-am ce zice)
18) The game plan
19) A Boyfriend for Christmas (pe ăsta să-l privesti în primul rînd)
20) Flicka (1,2) - chiar merită!
21) The ultimate gift (te face să te gîndesti)
22) Speed (1,2) - preferatele mele!
21) A walk to remember (No coment!)
23) Mean girls
24) The holiday (m-am îndrăgostit de filmul ăsta)
25) Matilda (ți se va părea probabil că e pentru copii, însă e destul de captivant)
26) The notebook (e si clar de ce e bun)
27) Poseidon
28) Twilight (1,2,3)
29) The First Wives Club (comedie superbă)
30) The first daughter
31) Chasing liberty (cu Mandy Moore)
32) Enough! (cu J.Lo si e cam thriller)
33) Maid in Manhattan (comedie romantică cu J.Lo)

P.S.Baftă si sper că o să-ți placă filmele date! Apropo să stii că nu e un copy-paste de pe net, ci ți-am scris cele mai captivante filme din colecția mea... Aici majoritatea sînt de dragoste, dar sînt si comedii care merită văzute!

2 răspunsuri:
| stangaionut a răspuns:

Spionul din vecini-comedie cu Jackie Chan
Ala micu-comedie nu stiu actorii
Valsul cainelui alb-drama film la care am plans

| Zzoomless7 a răspuns:

Undisputed 1,2, 3 SUPER FILME - actiunea, bataie
HUSK, Saw 1, 2, 3,4,5,6,7(nu stiu sigur daca este si 8), The rite
sunt filme de groaza(the rite e un film cu exorcizari, super.