| raluca750 a întrebat:

Ce filme mai stiti asemanatoare cu twilight? cea mai buna lista primeste funda:X:X:X:X:X:X:X

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Adica filme cu si despre vampiri sau un fir epic asemanator? In orice caz iata lista mea :preferatul meu''Lost boys''(destul de vechi dar are o poveste foarte interesanta dupa parerea mea)Next:''True Blood''(am citit primele doua volume din serie, lenea, am vazut cateva episoade insa nu-l recomand minorilor),''Blade1, 2 si 3''(cel mai bun este insa 2),''30 Days of Dark''(n-am vazut vampiri mai insetati de sange decat in filmul asta), si cu imi place sa, m-arunc, din horror in comedie cine nu-si aduce aminte de clasicul si de loc inspaimantatorul''Dracula un mort iubaret''(cat am putut rade la filmul asta),'' Buffy the Vampire Slayer''(pe mine nu pre m-a impresionat, pe voi?),''The Vampire Diaries''(triunghiul amoros, mie nu mi s-au parut interesanti actorii, nu intentionez sa jignesc fanii),''Vampiri, crime si povesti de dragoste''(puteam sa jur ca titlul in engleza era mai scurt dar l-am uitat, e un serial care mi-a placut foarte mult in luarea aceste decizi poate ca m-a influentat putin si nemuritorul Henry)si ultimul dar nu cel din urma ''The saga Twlight:Amurg, Luna Noua si Eclipsa''(actori imi plac foarte mult, parerea mea:Edward are un accent pur english, adorabil, Bella e genul muritoarei naive care cade repede in plasa unui vapir dar o inteleg sunt si barbati care patesc acest lucru, iar Jacob in povestea dintre Edward si Bella e ca un ghimpe in viata reala o fi altfel), mai exista si categoria filmelor nereusite cu vampiri, de exemplu am vazut acum cateva zile un film cu un vampir de culoare(tin sa mentionez ca cu sunt rasista)dar parca toate caracterizarile facute asupra vampirilor spun clar''... pielea alba ca varul'', se pare ca cineva a vrut sa incerce ceva nou, noul e bizar! Iata lista mea, ce-i drept, mai multe pareri decat filme dar nu ma pot abtine.

8 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Nu este un film dar deja este considerat oponentul seriei Twilight. Este vorba despre serialul "The vampires diares"("Jurnalele vampirilor"). Primul sezon s-a incheiat si se discuta despre un al doilea care va debuta in toamna. Eu personal am citit cele 4 carti din aceasta serie si iti spun ca se ridica la nivelul Twilight.

| Shery a răspuns:

Underworld, 2-ul parca e mai fain happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai este si TrueBlood cu vampiri. Unora nu le place ca e putin mai dur, dar eu il ador love struck E tot serial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blood rayne 1 si 2, bloodsuckers ambele versiuni, bordelo of blood (1996), vampire in brooklyn, Queen of the Damned (2002), Vampyros Lesbos, The Vampire Lovers, Love at First Bite, filme pe care le-am privit si sunt misto.

| crazygirlyo a răspuns:

The vampier diares happy.

| oanna_7222 a răspuns:

True Blood este super tare. dar este serial thinking
si Blade este foarte misto.

| CosminME a răspuns:

The vampires diares, a aparut al-2lea sezon... episodul al 11 -lea al 12-lea apare pe 28 ianuarie 2011 dupa parerea mea intrece Twlight, horror nu prea( probabil de asta se si numeste chield drama sau ceva de genu ) ma rog... iti recomand sa te uiti la The vampire diaries

| SCRD a răspuns:

Stiu doar The vampire diares care e un serial big grin.

Fundita? love struck