| AnonimMareMareMare a întrebat:

Ce filme psihologice știti? Genul ăla de filme când cineva se joaca cu mintea altcuiva, îl manipulează, chestii de genul

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cloud Atlas (2012)
Shutter Island (2010)
The Tree of Life (2011)
The Sixth Sense (1999)
Inception (2010)
The Butterfly Effect (2004)
Never Let Me Go (2010)
The Prestige (2006)
Babel (2006)
The Mothman Prophecies (2002)

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

M-am uitat la Inception acum, e super tare! 1

| Sn4k3 a răspuns:

The Invisible Guest
Fractured
Identity

| JicaContra a răspuns:

Wow, o tona de raspunsuri, NICI UNUL nu se refera la manipulat de minte, iar inception e asa de imposibil FIZIC (auzi, sa traiesti 50 de ani in cateva minute, SYKTIR) ca nu reusesc sa il iau in serios, in plus este despre excrocherie, NU MANIPULAT DE MINTE

... incearca Tacerea Mieilor (The Silence of the Lambs) primul film cu adevarat scary din seria Hannibalwinking

| mastadont a răspuns:

Fight club și inception. Doar astea îmi vin în minte momentan.

| mastadont a răspuns:

Ah! și interstellar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooo de genul mind bend sau mind fuk? happy
Sunt cateva bune:
Exam 2009
Memento 2000
Shutter Island 2010
The prestige 2006
Predestination 2014

| Crescent a răspuns:

Incearca Exam. E destul de ciudat, oricum