| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme romanesti de comedie stiiti? Mai vechi daca se poate si cu limbaj mai vulgar, ca pe vremuri

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Buletin de Bucuresti (1982),Asphalt Tango (1996),La bani, la cap, la oase (2010),dar nu-i prea vechi, București NonStop (2015/e mai nou, dar limbajul e super colorat) ca și în mini-seria Umbre.
P.S.Mai poți să încerci și Cea mai fericitã fatã din lume (2009)

3 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nunta Mută

| aCek1ng a răspuns:

Terminus Paradis, Amatorul, Balanţa, Prea târziu, Asfalt Tango.

| Tircomnicioiu_Nicolae_1995 a răspuns:

Terminus paradis cred ca așa este