| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme sau seriale fantastice sau sf stiti?

11 răspunsuri:
| asuari a răspuns:

Anime-uri xD

| anonim_4396 explică (pentru asuari):

FANTÁSTIC, -Ă, fantastici, -ce, adj. 1. Care nu există în realitate; creat, plăsmuit de imaginație; ireal, fantasmagoric, fabulos. ♦ Literatură fantastică = gen de literatură bazată pe convenția agresiunii iraționalului și supranaturalului în lumea reală. 2. Care pare o plăsmuire a imaginației; p. ext. extraordinar, grozav, de necrezut. ◊ (Adverbial) Produs fantastic de scump. 3. (Despre oameni) Ale cărui idei sau fapte au un caracter fantezist, bizar. – Din fr. fantastique, lat. phantasticus.

Nu animatie, ci ceva fantastic am cerut
Nu-mi plac japonezariile si asiaticii

| asuari a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia să precizezi laughing

| anonim_4396 explică (pentru asuari):

Filme si seriale e ceva diferit de animatie
Degeaba spuneti voi ca nu sunt desene

| asuari a răspuns (pentru anonim_4396):

Anime-urile sunt seriale si sunt incadrate si ele in categori ca de exemplu ''fantastic'' ori ''SF'' exista zeci de genuri si nicidecum nu sunt desene. Daca tie unuia nu iti plac nu e nevoie sa bagi in seama comentariul meu care nu te ajuta cu nimic iar, te rog sa nu mai zici ca sunt 'desene' sa stii ca oameni se supara uneori chiar si din lucruri mici ca acesta.

| anonim_4396 explică (pentru asuari):

Http://www.cinemagia.ro/filme/naruto-20299/
Sunt desene, scrie si acolo ''Animatie''
Si de ce te-ai supara pe adevar? Oricum, anime-urile nu prezinta adevarata viata din Japonia, iti face o iluzie, ca si lui Anime boy de pe aici

| asuari a răspuns (pentru anonim_4396):

Naruto? Pun pariu ca doar pe asta il stii happy Grafica supra-ultra-mega-nasoala din 2002, cine se mai uita la asa ceva? in plus animatia japonezã este o formã distinctã de animatie care este aproape întotdeauna observabilã, fie prin prin stil, fie prin calitate.

| anonim_4396 explică (pentru asuari):

Nu doar pe ala
Charlotte mi-a placut dar m-a plictisit subiectul dupa cateva ep
''Anime (din cuvântul japonez アニメ anime, la rândul lui o abreviere a cuvântului englez animation, însemnând animație, pluralul corect fiind anime-uri reprezintă orice film de animație produsă în Japonia sau originară din aceasta La originea acestui gen stau benzile desenate japoneze numite manga''
Sursa: https://ro.wikipedia.org/wiki/Anime

| asuari a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut si eu Charlotte acum 2 ani când a aparut pentru prima data. Nu inteleg de ce ai adus vorba de Manhwa(Manga) in discutia noastra adica pur si simplu nu-i vad rostul.

| anonim_4396 explică (pentru asuari):

Pentru ca pe asta se bazeaza anime-urile

| Ionut621 a răspuns:

Hobbit, banuiesc ca l-ai vazut, dar dupa mine e cea mai tare serie de filme facuta vreodata, nu stiu daca mai continua cu filmelele, dar mi-as dori.

Deadpool, Assassin's Creed, Mad Max: Fury Road merita toate 3 vazute.