| MrsVamp a întrebat:

Ce inseamna film psihologic?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Această categorie listează filme care implică psihologia ca parte a scenariului lor.
Psihologia este știința care studiază comportamentul uman, inclusiv funcțiile și procesele mentale ca inteligența, memoria, percepția, precum și experiențele interioare și subiective cum sunt sentimentele, speranțele și motivarea, procese fie conștiente, fie inconștiente.

| RobertMoon a răspuns:

Deci filmul psihologic reprezintă o poveste care pune accentul pe stările sufletești ale presonajelor și cele emoționale, este un fel de combinație între dramă si thriller, și hai să îți dau cateva exeple de filme de genul : Zodiac(2007), The grudge, The silence of lambs, The Ring.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, ceva mindfuc*.

| Drolja a răspuns:

Film pentru psihologi.
Fundă?

| bibi518 a răspuns:

Pai pshihologic == moment potrivit pentru exercitarea unei influențe, pentru a cere ceva etc.
Deci de aici rezulta ca filmul pishologic are rolul de a "patrunde" in mintea ta, de a te influenta in sens bun sau rau si cateodata te poate face sa actionezi intr-un anumit fel.
Iti poate determina anumite stari :fericire, tristete, furie etc.
Pe scurt, iti influenteaza starea, modul de a actiona si a gandi.
Sper ca te-am ajutat happy