| SERIALS a întrebat:

Ce inseamna R.I.P? Am vazut ca a murit actorul Paul Walker si multi scriu "R.I.P. Paul Walker"
E un fel de condoleante in engleza? Care e descifrarea?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rest in Peace. Odihneste-te in pace.

| LonelyLoner92 a răspuns:

R.I.P. = requisqat in pace(latina) sau rest in pace(engleza); in traducere inseamna ''Odihneste-te in pace''

| stlucian a răspuns:

"rest in peace"="odihnească în pace".

| stlucian a răspuns:

Este o abreviere pentru cuvintele latine" requiescat in pace"in Engleza "rest in peace".

| Florenta16 a răspuns:

R.I.P = Rest in Peace
Adica ramai cu bine, ramai in pace, Dumnezeu te va calauzi!

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Buna! Miau big grin Pai cam asa ar veni o schema : R.I.P= Rest In Peace. Rest In Peace = Odihneasca-se In Pace. Sau in (e si in latina) Latina : Requisqat In pace. Funda?batting eyelashes

| Sexxy a răspuns:

Rest in peace

| simovici a răspuns:

R.I.P. = Rest in peace! ( in romaneste avem "Odihneasca-se in pace!")