| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de emisiunile din Romania?

10 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Eu nu ma prea uit la TV dar si cand ma uit ori e History ori e Viasat Explorer dar si astea, rar. Prefer sa ma uit pe Youtube la tot felul de chestii interesante, prefer sa vad de exemplu ceva ce-mi prinde bine, un documentar, mai vad un video despre masini, mai alea alea...
Emisiunile din Ro sunt naspa, nu-s inteligente mai deloc, sunt promovate niste parasute si manelisti, mai rar cand vezi o emisiune de calitate.

| GoldenZenith a răspuns:

Avand in vedere ca excludem emisiunile care vorbesc numai si numai despre politica intr-un limbaj care e facut sa te induca in eroare si mai mult, celelalte sunt un mare rahat turcesc.

O data la o mie de ani se promoveaza cine stie ce cauza nobila sau se reaminteste ca prin tara asta mai traiesc si elevi eminenti pe langa parasutele insetate de sange albastru si aspirante la locul din dreapta din vreo masina ce costa probabil mai mult decat ar fi putut ele numara.

Urasc promovarea barbatilor si femeilor care nu au nicio treaba cu evolutia acestei tari. SOC SOC SOC DANIELA CRUDU A PURTAT O PERECHE DE SOSETE CU SANDALE.

Serios?

Ideea e ca, e cam enervant sa deschizi tv si sa vezi numai idioti si idioate, care abia leaga doua cuvinte, femeile sunt mai plasticate decat papusile Barbie si barbatii niste cocalarei de toata jena.

Ce pot sa zic, sunt mandra ca sunt romanca.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sunt si unele bune, de exemplu: ``Exclusiv in Romania`` pe TVR!

| Krixxus a răspuns:

Nimic interesant de vazut, nu regret ca am renuntat la tv de 3 ani

| nirocino a răspuns:

Am avut doua televizoare, unul l-am dat de pomana iar pe celalalt l-am aruncat pe geam!

| Inceputul a răspuns:

Eu zic ca:
Toate emisiunile ne ofera informatii bune sau rele, legate de tara, politica etc.
Eu nu ma prea uit la stiri, ci ma uit la emisiuni despre natura, poluare, cum puteam salva planeta si tot asa, eu consider ca este alegerea fiecaruia la ce vrea sa se uite la TV.

| anonim_4396 explică (pentru Inceputul):

Tu vrei sa spui ca te uiti la documentare
E ceva diferit, nu e emisiune

| Inceputul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa

| Ana765 a răspuns:

Cand intreb de ce sunt emisiuni din cauza carora am renuntat sa ma mai uit la televizor aud: "pentru ca asta se cere". Dar chiar asa. la un astfel de vinel sunt majoritatea romanilor...mi e greu sa cred asta... Am o parere foarte proasta si nu inteleg de ce difuzeaza astfel de nimicuri.

| Patriche_Marian_2000 a răspuns:

De tot rahatul