| haruharu a întrebat:

Ce parere aveti de filmul "Requiem for a dream"?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E fain.

| PinkPanther a răspuns:

E genial, foarte bine realizat, transmite foarte bine mesajul. Cunosc persoane care se mai drogau din cand in cand si au renuntat dupa ce l-au vazut. Sunt captate foarte bine dramele fiecarui personaj in parte si consecintele consumului de droguri.

| Alec a răspuns:

Filmul e foarte bun, dar daca nu iti plac dramele nu te uita...

| haruharu explică (pentru Alec):

Nu mi plac dramele, totusi m am uitat la film si imi place.A fost putin socant foarte bine realizat intr adevar.

| Alec a răspuns:

Jennifer Connelly a fost nominalizata pentru cea mai buna actrita in rol secundar, si nu filmul, regia sau scenariul. Oricum geniul lui Darren Aronofski se regaseste in toate filmele regizate de el si vi le recomand: The Fountain, The Wrestler si Black Swan. Mai este si Pi, un thriller psihologic cu buget redus. Este primul lui film, cel cu care s-a facut cunoscut. a imprumutat de la rude, prieteni si prin intermediul prietenilor 60.000$ - intregul buget al filmului si a realizat un profit de peste 3.5 milioane. Abia astept urmatorul lui film happy

| nosferatu a răspuns:

O panarama de film.

| kracken a răspuns:

Este un film foarte bun si a fost nominalizat la Oscar!