| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul Cel mai iubit dintre pamânteni 1993?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-am vazut filmul dar in orice caz sigur nu s-ar putea ridica la nivelul romanului, e pacat sa vezi filmu, merita mai mult citita cartea, are foarte multe pasaje interesante, filosofice, care-ti dau de gandit pe care nu le-ar putea transpune la fel in film oricine ar face scenariu

| Freya1 a răspuns:

Este destul de ok.

| Dismally a răspuns:

Este putin diferit de carte dar e foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul e bun spre foarte bun
dar n-are vreo treaba cu cartea(nici n-avea cum)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film decent dar care nu te da pe spate.

| gheorghe699 a răspuns:

Filmul nu este grozav, in schimb romanul lui Marin Preda este o capodopera!