| Maxim_Romulus_1975 a întrebat:

Ce parere aveti despre finalul din Game of Thrones? Multumiti?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Foarte bun episodul.
Interesantă alegere pentru rege.
Îmi place cel mai mult finalul lui Tyrion şi al Sansei.
Scena cu Jon şi Ghost e preferata mea din tot episodul ăsta.E potrivit pentru Jon finalul lui.Îmi place că i-au lăsat părul pe spate, ca un semn că a redevenit Jon din primele sezoane pe care l-am îndrăgit cel mai mult.
Mi-a mai plăcut scena cu Brienne când scrie despre Jaime.I-a făcut puţină dreptate personajului şi pare că l-a iertat.Şi faptul că ea e noul comandat al gărzii regale e foarte potrivit.Dar mi-ar fi plăcut şi mai mult dacă ea şi Jaime ar fi avut un happy-end.Asta mi-aş fi dorit cel mai mult de la finalul serialului.
Finalul lui Dany e perfect pentru ea.Scena tronului de la început până la sfârşit,cu Drogon, e glorioasă, una dintre cele mai bune scene din serial.
Finalul Game of Thrones, trecând peste faptul că i-au distrus personajul lui Jaime, e bun, potrivit.Cred că dacă nu ar fi grăbit ultimele 2 sezoane şi ar fi făcut tot câte 10 episoade pentru ele, ar fi fost şi mai bun.
Serialul rămâne printre favoritele mele, cel puţin în top 5. Din punct de vedere al cinematografiei, efectelor, muzicii şi al scrierii unor personaje, e cel mai bun.

| Adry05 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu ti s-a parut simbolica si moartea lu Jamie si Cersei? au murit impreuna, exact asa cum s-au si nascut fiind gemeni, cersei a murit pentru ce a luptat cel mai mult sa apere (Castelu din king's landing) iar Jamie a murit pentru ce iubea cel mai mult cum a si mentionat de multe ori ca ar face orice si ar omori pe oricine pentru cersei.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Adry05):

Ba da, simbolică.Dar pe Jaime l-aş fi văzut mai degrabă în braţele lui Brienne.Dar nu moartea lui m-a deranjat cel mai mult, ci ce a făcut de la finalul episodului 4. Jaime nu ar fi fost aşa dur cu Brienne. Înţelegeam dacă i-ar fi zis că o iubeşte, dar că Cersei este totuşi sora lui şi că vrea să îşi salveze copilul.Dar ce i-a spus e în dezacord cu persoana care reuşise să devină la începutul sezonului.Dar pot trece şi peste asta.
Faptul că îi spune lui Tyrion că lui nu i-a păsat niciodată de inocenţi e un complet bullshit.Pe tot parcursul celor 8 sezoane a luptat pentru inocenţi.Nu a făcut orice pentru Cersei, nu a omorât pe oricine.L-a eliberat pe Tyrion, a trimis-o pe Brienne să o salveze pe Sansa, deşi Cersei îi voia morţi.L-a omorât pe regele nebun pentru a salva oraşul, a sărit în faţa unui urs fără o mână pentru a o salva pe Brienne, a fugit în gura dragonului pentru a-şi salva oamenii şi s-a îndreptat spre Nord unde era urât de toată lumea, pregătit să îşi dea viaţa pentru omenire.
Încă mă întreb cine a tras clopotele.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deloc. Dezamagitor tot sezonu. Finalu sec, desi nu stiu nici la ce final m-as fi asteptat

| Sn4k3 a răspuns:

A fost ok, nimic special la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De o parte din el.

Sa il puna pe Bran rege pentru ca a avut cea mai buna poveste si asta nu doar sa accepte, sa mai si spuna ca tocmai d-aia s-a lasat carat pana in capitala, n-a avut niciun sens.

Aproape toti de la adunarea aia au avut o poveste mai buna decat a lui Bran, mai ales Sansa. Bran nu a facut decat sa cada dintr-un turn apoi sa fie carat peste tot de altii. Si parca el nu mai era Bran si nu era interesat deloc sa conduca.