| T0T a întrebat:

Ce păreri aveți de The walking dead? E un serial cu destule sezoane și vreau să știu destul de bine dacă merită să mă apuc. Am auzit că e destul de emoționant. Voi cum l-ați descrie și ce părere v-a făcut? Merită din plin?

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

L-am vazut pana la sezonul 5 si nu prea este interesant, este foarte plictisitor, ce-i drept, da, este trist, dar dupa un timp iti cam dai seama ce se intampla.
Asta este doar parerea mea, nu sariti in capul meu, in schimb, iti sugerez American Horror Story, este super!

| T0T explică (pentru Clorox):

Am văzut AHS toate sezoanele. Și eu am auzit păreri cum că e plictisitor la un moment dat. Chiar nu știu ce să fac.

| Clorox a răspuns (pentru T0T):

Ai vazut Lucifer?

| T0T explică (pentru Clorox):

Da. Sunt aproape la zi.

| Clorox a răspuns (pentru T0T):

Pai nu prea mai stiu seriale bune, Ai vazut Supernatural? Daca da, cum este?

| T0T explică (pentru Clorox):

Da l-am văzut până la sezonul actual. Aștept să se termine sezonul ăsta ca să mă uit. Serialul mi se pare foarte tare și pe mine m-a făcut să îl văd destul de mult și repede(doar cu o pauză). Dar mai prin ultimele sezoane devine cam exagerat din anumite puncte de vedere. Adică cum ar veni pleacă de la mic la mare, de la fantome obișnuite până la Dumnezeu. E bine construit începutul însă nu știu dacă îi poate satisface pe toți cu ultimele 2-3 sezoane înafară de ăsta pe care nu l-am văzut. Eu ți-l recomand.

| Clorox a răspuns (pentru T0T):

Am vazut primele episoade si nu prea stiu ce sa zic, poate o sa-l vad in continuare, dar acum sunt blocat cu AHS happy

| T0T explică (pentru Clorox):

La ce sezon ești?

| Clorox a răspuns (pentru T0T):

Hotel!

| T0T explică (pentru Clorox):

Ah. Mie mi-a plăcut cel mai mult sezonul 2 și ăsta ultimul. Au fost geniale. Deși ultimul are un început destul de slăbuț.

| Clorox a răspuns (pentru T0T):

Mie 3/2 au fost geniale, astept sa las un feedback pentru 5, acum ma uit happy

37 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu recomand... Sunt seriale mult mai bune care merita vazute.
Cum a zis cineva mai jos, e mediocru.

| T0T explică (pentru Adry05):

Atunci ce recomanzi?

| Adry05 a răspuns (pentru T0T):

Breaking bad
Prison break
House of cards
Suits
Banshee
Narcos
The mentalist
Sherlock
Lie to me
Bates motel

| T0T explică (pentru Adry05):

Pentru Prison Break toți au cuvinte de laudă însă mie nu mi se pare cine știe ce din trailere. De ce e așa bun?

| Adry05 a răspuns (pentru T0T):

Nici mie nu mi-a placut Prison Break, la fel ca tine, nu mi se pare cine stie ce. laughing Dar totusi e un serial cu o idee buna si cum gusturile nu se discuta ti l-am dat, poate tie iti place.
Ma bucur totusi sa vad ca nu sunt singura `ciudata` careia nu i-a placut PB.

| T0T explică (pentru Adry05):

Și eu mă bucur să văd asta. Sincer credeam că o să faci asocierea cu gusturile tale!

| Deaad a răspuns (pentru T0T):

Hannibal ai văzut?

| Adry05 a răspuns (pentru T0T):

Nu, pentru ca mie mi-au placut si seriale nu asa bune din motive subiective. Am preferat sa-ti dau niste seriale care poate mie nu mi-au placut (la seriale tind sa caut teme mai relaxante, plasate in medii mai prietenoase, subiectele mai greu de digerat le caut in filme) dar stiu ca sunt bune ca mi-am dat seama cand le-am incercat.
Si Hannibal, asta e de pe gust personal, am vazut acum ca s-a recomandat. E fain si merita o sansa. Eu nu ma omor cu serialele politiste dar ala chiar mi-a placut pentru ca e altceva.

| T0T explică (pentru Deaad):

Nu am văzut. Cum e?

| T0T explică (pentru Adry05):

Spune și ce ți-a plăcut ție subiectiv, lasă chestia asta. Hai că poate avem aceleași gusturi.

| Deaad a răspuns (pentru T0T):

Cel mai mare accent e pus pe psihologia omului in Hannibal.
E serial polițist, despre un canibal care "ajuta" fbi-ul sa elucideze propriile lui crime, bineînțeles inducandu-i in eroare.

E thriller, mie mi-a dat si o senzație horror in unele momente.

E absolut genial gândit si după mine e pe lista obligatorie al unui iubitor de seriale, chiar de eu nu sunt.
A primit universal acclaim.
Multe întorsături de situație.

| T0T explică (pentru Deaad):

Mulțumesc! O să îl încerc.

| Adry05 a răspuns (pentru T0T):

Preferatul meu a fost si vad ca nu se schimba, Gossip girl. laughing
Mi-au mai placut
The girlfriend experience (despre prostituatele de lux platite nu numa pentru noapte ci ca si companie, nu stiu sa-ti zic de ce, mi s-a parut interesanta ideea)
Grandfathered ( e o comedie super simpatica cu personaje bine individualizate)
2 broke girls
Friends
Bates motel
Hannibal

| MihaelaDart a răspuns:

A aparut sezonul 7... l-am vazut aproape tot, ma rog emotionant la inceput, apoi te cam plictisesti in cazul meu laughing, ca tot se omoara si nici un antidot nu mai apare inca laughing. Poti sa-l vezi, nu ai ce pierde. Sotul meu a reinceput sa il vada pentru a doua oara serialele laughing.

| RainmakerX a răspuns:

Este mediocru.
Sunt la zi cu episoadele si nu regret dar se putea si mai bine.
Eu nu sunt pretentios... alte persoane ar fi spus direct ca este slab.
Primele 2 sezoane si S7 merita. Intre S2 si S7 alterneaza de la bun la rau.

| T0T explică (pentru RainmakerX):

Deci nu mă mai uit laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Acum nu ma pot pronunta pentru ca nu stiu cat de usor te emotionezi.
Totusi stiu ca te-ai uitat la GoT deci sa nu ai asteptari la fel de mari pentru ca nu se compara laughing

Da, este emotionant si te poate face sa plangi daca vrei asta dar eu nu pun deloc la suflet moartea unor figuranti. Pana acum toti cei care au murit nu aveau o vechime mai mare de 2 sezoane deci nu prea ai timp sa te atasezi. *cu o singura exceptie*

In fiecare sezon baga un dusman nou, aliati noi si chestii de genul... doar ca sa aiba cine sa moara si sa faca faze emotionante. laughing

| T0T explică (pentru RainmakerX):

2 sezoane e destul de mult. Nu mă interesează că sunt figuranți, îmi place să empatizez cu serialul.

| T0T explică (pentru RainmakerX):

Eu dacă ar fi să fac un serial nu l-aș lăsa pe aceeași linie, l-aș face imprevizibil.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Ok atunci uita-te. happy La primele 2 sezoane nu cred ca ai ce sa regreti. Dupa decizi daca te uiti in continuare sau nu.

| T0T explică (pentru RainmakerX):

După sunt 5 sezoane. Mie îmi displace să le las baltă. De aia vreau să fiu destul de siigurr.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru RainmakerX):

Lol nu se compara? Decat sa ma uit la un sf gen got mai degraba merge the walking dead.

| iamprettybored a răspuns:

Poate nu sunt cea mai potrivită persoană să îți răspund, am rămas la sezonul doi, dar e un serial bun, merită să vezi cel puțin sezonul 1 și după aia decizi tu dacă vrei să te uiți mai departe sau nu. Povestea e una interesantă, felul în care abordează subiectul de „apocalipsă zombie" e de apreciat, e plin de suspans, personajele sunt bine conturate, și zombie ăia par foarte reali. Până acum, fiecare episod a fost plin de acțiune.
Eu vreau să mă reapuc de el, dar nu prea am avut timp.

| T0T explică (pentru iamprettybored):

Da apocalipsă zombie destul de original. laughing Mie mi-au plăcut niște secvențe și imagini dar știu că nu sunt îndeajuns pentru a îmi plăcea serialul.

| iamprettybored a răspuns (pentru T0T):

Nu am spus că este original, scuze dacă asta s-a înțeles.

| T0T explică (pentru iamprettybored):

Nu am spus că ai zis, a fost doar o remarcă personală.winking

| untaken a răspuns:

Ia si citeste review-rile postate pe site-urile potrivite. Nu posta ca prostul pe TPU.