Întrebare recomandată | Fantomacugheare a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa ma uit la programe romanesti din Anglia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tvromania de pe marketplace, si sop to http si vlc.
Exista optiunea si pe pc, mywebtv, dar are virusi.
Mai degraba instalezi un emulator Android, cum ar fi memu, sau bluestacks, apoi iei de pe marketplace Tv Romania 21, si bagi laptopu prin tv.
Nu-ti recomand sa te uiti pe site-uri sau mywebtv aia, ca sunt pline de virusi.

Sau poti intra pe pastebin, si daca ai noroc gasesti acolo playlist cu posturi romanesti dar majoritatea nu sunt updatate, trebuie sa cauti ceva o lista mai noua facuta, si o deschizi cu vlc. Iti trebuie sopcast si pentru asta.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

TV-Maxe: http://bit.ly/2EGBOiC

| NLS a răspuns:

Aplicația CoolTV (pe pc/laptop)

Calitatea nu e extraordinara, însă am toate posturile necesare.
Dezavantaj, ca la orice stream web: timpul de încărcare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

Are virusi. Iti deschide cate 7 pagini, si iti mai da si un block din cand in cand pe browser, cu alert alert virus call this number, si nu mai poti face nimic, trebuie sa ii dai end task din task managerhappy

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai am pornit-o si ma uit la Romanii au talent... acum a inceput (nu detin alt TV, fiind in Germania).

NU e site, de pe site mergea mai demult, exclusiv de pe Internet Explorer.
De vreo 2-3 ani exista o aplicatie, si doar prin aceasta functioneaza.
Se descarca de aici:
http://www.cool-etv.net/help1-tv.htm

Se instaleaza, dar e necesar sa ai Flash Player instalat, altfel nu merge, apoi cand o pornesti deschide nu mai mult de 2 site-uri de reclame, pe care le inchid de la X.

Functioneaza pe baza de Sopcast, dar a fost integrat intr-o aplicatie, nu mai e in browser. (pe web primeam mai multe reclame enervante in trecut, unele se inchideau mai greu, exact cum ai descris tu. Au trecut de mult vremurile acelea... )

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

Flash player si java au fost de mult scoase din uz, pentru ca poti lua virusi prin ele.
Nici macar Youtube nu mai foloseste flash, ci html5
Si nu mai foloseste nici un site important, java, sau flash happy
Nu iti da eroare cu script bla bla?
Adica degeaba te intreb, ca stiu ca am folosit si eu,
Si stiu ce apare si cum. happy
Nu recomand nici cool tv si nici my web tv happy