| Nechita_Alexandra_2000 a întrebat:

Ce se intampla cu Elena din Jurnalul Vampirilor?
P.S. Stiu ca dispare la un moment dat.

2 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

In sezonul 6 un tip face o vraja si o leagă de Bonnie si este adormită pana o sa moara Bonnie

| Damonana a răspuns:

In sez 6 la final, e unu kai.o sa vezi, era vrajitor si ii leag viat elenei de a lui bonnie, adica atunci cand moare bonnie revine Elena.
Din cate stiu eu Nina(actrita care o joaca pe Elena) a parasit serialul deoarece se zice ca Ian(actorul care il joaca pe damon) ar fi inselat-o. De aceea regizorii au gasit aceasta posibilitate de a omora personajul elenei, dar dandu-i in acelasi timp sansa sa revina cand vrea in serial.