| Blayan18 a întrebat:

Ceva filme in care oameni se adapostesc si isi fac provizi intr-o casa sau ceva,adica se baricadeaza de zombie/vampiri/monstri idk orice, filme din astea de genul gen survival unde sunt vanati unul cate unul, adica,, infectati" stie cineva?

17 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Le temps du loup (2003),Phase 7 (2010),El bar (2017),The Mist (2007),The Belko Experiment (2016),This Is The End (2013),Cell (2016),Hours (2013),Hidden (2015),I Am Legend (2007),The Divide (2011),The Colony (2013),28 Weeks Later (2007),Viral (2016),Summer Camp (2016),13 Eerie (2013),The Demented (2013),Antisocial (2013)

| Sn4k3 a răspuns:

Dawn of the Dead
Rec
Quarantine
30 Days of Night 1, 2
The Cabin in the Woods
Devil
The Tunnel
As Above So Below
Resident Evil seria
Cabin Fever seria
The Evil In Us
Predators
Legion
Life
Rogue
The Grey
The Ruins
The Breed
The Colony
The Day
Outpost 1-3
The Divide
Splinter
Frozen

| ziftode a răspuns:

Van Helsing (serialul nu filmul)... e, exact ce intrebi tu (baricadare, paranoia, vanat unul cate unul de catre vampiri etc.)
The Divide
10 Cloverfield Lane

LE am editat mesajul ca sa mai adaug asta:
Sn4k3... Frozen... PE BUNE?!? rolling on the floor
ala e film pentru copii, foarte departe de zombie si alte "placeri"

| ziftode a răspuns (pentru Sn4k3):

Inteleg, atunci ar trebui sa specifici "2010", anti-confuzie!

| Sn4k3 a răspuns (pentru ziftode):

Trebuie sa specific si pentru cei ca voi, am crezut ca-i destul de logic ca nu ma refer la desen. Daca cautai in loc sa comentezi, gaseai.

| ziftode a răspuns (pentru Sn4k3):

Nu aveam nici un motiv sa caut pentru ca nu am auzit niciodata de un film de nota 6 pe imdb cu actori necunoscuti si vechi de 8 ani
daca tie ti se pare normal ca oricine sa fi auzit de filmul ala, atunci... imi pare rau pentru tine, sincer, traiesti in lumea ta si crezi ca aia e singura lume!

| Sn4k3 a răspuns (pentru ziftode):

Ti-am spus ca trebuia sa cunosti filmul? Am spus ca trebuia sa il cauti pentru ca nu stiu cum de te-ai gandit ca as pune un desen langa toate filmele survival pe care le-am dat. Dar na, asa e cand esti arogant, traiesti in lumea ta, imi pare rau, sincer.

| ziftode a răspuns (pentru Sn4k3):

Nu am cautat pentru ca eu stiam una, si doi, tu esti recunoscut pentru ca bati campii:
https://www.tpu.ro/......ror-funda/

asa ca nu aveam deloc de unde sa imi dau seama ce ai tu in cap!
sorry :P

| Sn4k3 a răspuns (pentru ziftode):

Daca ai stii sa citesti ai fi vazut ca i-am recomandat intai seriale din toate genurile, apoi mai jos am scris Horror: si i-am dat alte cateva seriale din genul asta. Deci cred ca am spus destul, stai potolit si invata sa citesti/te informezi inainte sa comentezi aiurea pentru ca dupa cum ai spus si tu, bati campii.

| ziftode a răspuns (pentru Sn4k3):

Lol, invata sa scrii!
daca nu ma intereseaza serialele alea, nu o sa citeasca nimeni fiecare linie, daca puneai o linie goala inainte de "Horror:" poate nu aveam discutia asta, dar nu iti face griji, tu ai dreptate...

SA CRESTI MARE!

| Sn4k3 a răspuns (pentru ziftode):

Nu stiu cat iti ia tie sa citesti un cuvant, cand deja ai enumerat 3 seriale din raspunsul meu, mai spui si ca nu te intereseaza laughing. Am zis ca poate te ajut si iti dai seama cat esti de arogant, dar deja o dai in penibil si tot nu te lasi. Bafta in viata cu atitudinea asta! Si las-o asa ca oricum nu are niciun sens ce ai scris pana acum.

| ziftode a răspuns (pentru Sn4k3):

Eu nu ti-am cerut ajutorul, asa ca daca mi-l bagi pe gat, poate nu o sa ma las, si, sincer, ti se pare ca ce faci tu e fara cusur, eu nu am pretentia asta, in plus nu te sfiiesti sa folosesti cuvinte mari ca arogant sau penibil, cu toate ca tu le meriti cat cuprinde, asa ca, cum spuneam

sa cresti mare!

| devilshelp a răspuns:

Day Z: Apocalypse

| ș53fan a răspuns:

Rezident Evil? Zombieland? Astea le știu eu!

| JustAskingBruh a răspuns:

Toate filmele Predators

| PRD98 a răspuns:

Salut, iti recomand mai degraba un serial gen survival. "The 100" merita sa-l vezi.