| George12356456 a întrebat:

Ceva filme pentru dezvoltare personala (un plus de incredere in sine)? OFer funda!

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt sute...
Incepe cu : The pursuit of happiness (2006)

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Filme despre dezvoltarea personalității

Everything must go, 2010.
Hero, 1992.
Dirty Filthy Love, 2004.
Cast Away, 2000.
Running with Scissors, 2006.
Girl, Interrupted, 1999.
The Accidental Tourist, 1988.
London Boulevard (William Monahan), 2010.
Temple Grandin, 2010.
It’s Kind of a Funny Story, 2010.

| Sn4k3 a răspuns:

The Pursuit of Happyness
Never Back Down
Southpaw
Blind Side
Forever Strong
127 Hours
The Professor
The Intouchables
The Bucket List
Seriale:
Suits
Deadwood

| FreddieM a răspuns:

Isus din Nazareth.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Lasă prostiile si apuca-te de un sport de contact.

| DanielIlie a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Sunt ok și alpinismul, innotul, ciclismul...

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru DanielIlie):

Probabil; dar eu personal nu cred ca ar funcționa (nu prea vad cu ce i-ar ridica stima de sine si etc). Eu de exemplu am facut culturism, m-am apucat la 16 ani, 40kg si vreun metru șaizeci si ceva (sa.ti faci o idee, eram liceu, clasa 10). La 21 aveam 80kg si 1.72. O diferență de + 40kg (destul de buna zic eu) si cu toate astea; in loc sa ma ajute pe plan psihic, motivational, sa-mi ridice încrederea in mine si etc, mai rau m-a prostit. Ma vedeam tot mic, tot slab, fără putere si cu o stima de sine scăzută. Si uite cum de la aceste gânduri, am ajuns, după 1 an la t.d.m. happy. După ce scap de tratament, ma voi apuca de un sport de contact. Cel puțin în mintea mea acesta este singurul sport care ar putea sa-ti mărească încrederea de sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Good will hounting
-La vita e bella
Poti citi si cartea de eckhart tolle puterea prezentului