| Lynna a întrebat:

Cine a vazut filmul " piratii din caraibe pe ape si mai tulburi"? Spuneti-mi si mie despre ce este vorba. Funda si vot.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Jack gaseste o femeie din trecutul sau, incearca sa gaseasca fantana tineretii, si este obligat sa urce pe vasul lui blackbeard!
...nu am vazut tot filmul.doar o parte din el!
. uite aici un sinopsis complet :
În această poveste despre adevăr, trădare, tinereţe şi moarte, căpitanul Jack Sparrow reîntâlneşte o femeie din trecutul său şi habar n-are dacă între ei se reaprinde scânteia dragostei sau ea doar îl foloseşte pentru a găsi legendara Fântână a Tinereţii. Când este obligat să se urce la bordul navei Revenge, condusă de formidabilul pirat Blackbeard, Jack se trezeşte în faţa unei neaşteptate aventuri în care nu ştie de ce să se teamă mai mult: de Blackbeard sau de femeia din trecutul său.

| TheFeeye a răspuns:

Euuuu!
Pai este vorba despre cautarea fantanii tineretii. Englezii, spaniolii si Jack ( care este 'captiv' pe corabia lui Barba Neagra, o sa vezi tu despre ce e vorba, daca te uti), cauta fanta tineretii. La sfarsit locul unde era fanta este distrus de catre spanioli si barba neagra moare. In film el are si o fiica Angelica care a fost iubit lui Jack mai demult.
Filmul merita vazut :3. Si daca e sa mai fie la cinema 3d, nu arata a 3d, cel putin eu nu am observat 3D-ul.
Trailer -> http://www.trilulilu.ro/cineforum/46c92524122600