| Mioritacris a întrebat:

Cine a vazut h2o sezonul 2 poate sa-mi spuna si mie ce s-a intamplat in acest sezon pentru ca eu nu l-am vazut.Cine raspunde mai in detaliu primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dairou a răspuns:

În cel de-al doilea sezon,fetele capătă noi puteri. De asemenea,o nouă fată în oraș,Charlotte, se îndrăgostește de Lewis,devenind rivala lui Cleo. Într-un episod,Charlotte află că buniac ei,Gracie,a fost sirenă. Accidental, descoperă Bazinul Cu Lună și se aruncă în apă. Ea devine o "super-sirenă", deținând toate puterile fetelor.De asemenea,Emma se îndrăgostește de un băiat-nou în oraș, Ash, căruia îi dezvăluie secretul fetelor, în ultimul episod.

Sezonul 3:
Primul episod a fost difuzat pe 26 octombrie 2009 în UK. În România premierea a avut loc pe 6 martie 2010 pe Dinsey Channel.Seria se centrează pe Rikki și Cleo care trebuie să se descurce singure cu puterile lor datorită faptului că Emma a plecat cu familia în Europa. Apar două noi personaje: Bella Hartley (Indiana Evans), care este o sirenă de la nouă ani și o bună cântăreață, și Will(Luke Mitchell) un scufundător profesionist care încearcă să deslușească secretele Insulei Mako, și din greșeală dezlănțuie o putere de necontrolat care transformă apa împotriva sirenelor. Fetele trebuie să aibă grijă și cu Zane, care vrea să divulge secretele Insulei Mako după ce Rikki se desparte de el.

Funda?

2 răspunsuri:
| Nikolas_5482 a răspuns:

Au fost o data 2 sirene aa adica 3, .,. sfarsit