| MedionTcO a întrebat:

Cine a vizionat Serialul "13 reasons why"? Cum vi s-a parut? Credeti ca asa este si in realitate?

16 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Nu,nu prea reflecta realitatea.Cand te sinucizi, de obicei o faci datorita faptului ca nu te mai suporti pe tine insuti.Sunt si exceptii, nu zic ca toti o fac din cauza asta.Dar in general.Si tind sa dea vina pe ei insisi cei care fac treaba asta.Dar Hannah a facut 13 casete in care a dat vina pe toti cei din jur pentru problemele ei si pentru faptul ca acum e moarta. Ceea ce e o dovada de imaturitate.Singurii din tot serialul asta care i-au facut rau cu adevarat au fost Bryce si Justin.Dar restul...a fost doar rautate pur adolescentina rezultata din aroganta specifica varstei.Serialul e ok, zic eu.E bine facut.Dar ca idee mi se pare o prostie.

| J0B0MAT a răspuns:

L-am văzut şi da, cred că lucruri de genul se întămplă.Mi-a plăcut enorm serialul. Aştept sezonul 2.

| MedionTcO explică (pentru J0B0MAT):

Ai idee ce apare in sezonul 2?

| J0B0MAT a răspuns (pentru MedionTcO):

Vor prezanta vieţile celorlalţi şi am înţeles că şi Hannah va fi în prim plan.

| MedionTcO explică (pentru J0B0MAT):

Chiar sunt curios daca va fi interesant.

| J0B0MAT a răspuns (pentru MedionTcO):

Cred că va fi.E un serial bun.

| AndreiWeisz a răspuns:

Un mare bullshit, o tipa disperata dupa atentie. Stai sa te inregistrezi n-shpe mii de zile inainte sa te sinucizi doar ca sa il acuzi pe unul ca a scris pe o foaie ca ai un cu r fain laughing Sa fim seriosi.

| MedionTcO explică (pentru AndreiWeisz):

Pai tu stii cum gandeste o fata? Sa fim seriosi? Tie ti-ar place ca o fata sa stea cu tine doar pentru ca ai muschi? Sau doar pentru ca ai bani? Eu nu cred.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru MedionTcO):

Pai si ala nu statea cu ea doar pentru fundul ei, pur si simplu a zis ca are un fund fain, ce-i asa grav. Eu nu ma supar daca o fata imi zice ca am brate mari laughing ba din contra, ma simt magulit.

| WangLouis a răspuns:

Am vazut doar 4 episoade, si restul mi-a povestit o prietena ce s-a mai intamplat. Nu mi s-a parut prea interesat, nu vad de ce sa faci atata scandal si cu casetele, pentru ca te sinucizi, da, sa zicem ca din cauza celorlalti, dar asta doar pentru ca tu nu ai stiut cum sa asezi lucrurile si cum sa-ti rezolvi problemele in liniste. Dar, nu inteleg are legatura cu realitatea sau care e faza?!

| MedionTcO explică (pentru WangLouis):

Ma refeream daca asa se intampla si in realitate, eu unul cred ca da(comportamentul liceenilor).

| WangLouis a răspuns (pentru MedionTcO):

Da, si eu cred ca da, dar, ..nu mereu.

| MedionTcO explică (pentru WangLouis):

Evident. Dar eu nu am vazut filmul oarecum gandindu-ma la ce a facut Hannah. Ci la cum ar trebui sa ne comportam noi, unii fata de altii. Si ce face bautaura si drogurile din oameni.

| Evelinmariaa a răspuns:

L-am urmărit doar pana la episodul 4. Mi se pare ceva cam ilogic. Dar acum fiecare cu parerea lui

| MedionTcO explică (pentru Evelinmariaa):

Ce ti se pare ilogic? Bine, intr-adevar, nu este o solutie sinuciderea, dar comportamentul celorlalti? Crezi ca nu e asa in realitate?

| mmtmx a răspuns:

M am uitat eu la fel, este interesant desi unele motive sunt banale. Eu m-am uitat la el pentru ca ma plictiseam. Ti-l recomand ca este dragut.