| Nechifor20062 a întrebat:

Cine s-a uitat la Rick and Morty? Cine a vazut episodul ala cu Roy din Blipz and Chips? De cand am vazut episodul ala imi e frica ca viata asta este un joc ca Roy si ca sunt altcineva, imi puteti spune daca merita sa ma gandesc sau nu pentru ca e doar un serial de animatie?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pai pune-ti problema in felul urmator: Esti dispus sa-ti sacrifici viata ca sa afli daca esti sau nu intr-o simulare?

Daca raspunsul e "nu", atunci nu conteaza si nu are sens sa te mai gandesti la asta.

In mod evident, solutia optima este sa-ti traiesti viata pornind de la premisa ca nu este o simulare, iar la finalul ei natural vei vedea care-i treaba. Daca era doar o simulare, cu atat mai bine, mai ai inca o viata la dispozitie.

Iar daca nu este o simulare, nu este pacat sa o traiesti cu spaima asta?

| Nechifor20062 explică (pentru johnnny123):

Deci viata asta nu e o sinulare?

| johnnny123 a răspuns (pentru Nechifor20062):

Se pare ca nu ai inteles absolut nimic din ce am scris acolo. Ideea era ca trebuie sa-ti traiesti viata fara sa-ti mai pui aceasta problema inutila.

Dar realizezi ca daca tu traiesti intr-o simulare, atunci eu sunt doar o parte a acelei simulari, si prin urmare nu are niciun sens sa-mi pui vreo intrebare, pentru ca nu te pot ajuta, nu?

| Nechifor20062 explică (pentru johnnny123):

Oricum am inteles prima data doar am intrebat daca asta inseamna ca eu nu sunt acum intr-o simulare, atat.

Răspuns utilizator avertizat
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Este doar un serial de animatie si atat, nu ai la ce sa te gandesti altceva, am vazut si eu Rick and Morty si este un paradox, este SF, mi-a placut foarte mult dar nu m-am mai gandit la nimic ceea ce tine de serial.