| Clauvdgg a întrebat:

Cine se uita la Hart Of Dixie? Despre ce este vorba? Merita vazut? [ Funda big grin ]

Răspuns Câştigător
| Smiley97bla a răspuns:

Noua absolventă cu merite Zoe Hart decide ca după terminarea facultății de medicină să urmeze pașii tatălui său și să devină chirurg cadio-toracic. Dar când visele ei, din diferite motive, se prăbușesc, decide să accepte o ofertă de la un doctor străin pe nume Harley Wilkes, ce o va duce tocmai în Bluebell, Alabama. Când ajunge aici, află că Harley a murit și i-a pasat jumătate din responsabilități prin intermediul testamentului său.

Aici descoperă de asemenea, că ospitalitatea sudică nu e chiar așa cum auzise ea, și că celalat doctor Brick Breeland nu este așa de încântat să își împartă experiența cu o tânără străină, iar fata lui Lemon este considerată o frumusețe a sudului cu un caracter ce se schimbă nu tocmai în bine când o va întâlni pe Zoe.

Va avea însă și aliați găsiți în primarul Lavon Hayes, vecinul Wade Kinsella ce are o reputație de băiat rău și chipeșul avocat George Tucker, care este și logodnicul lui Lemon. Tocmai când este decisă să plece, o vizită a mamei sale o convinge să rămână aici, să descopere viața dintr-un orășel mic și să se descopere pe ea.

Sper că ţi-am fost de ajutor.
Fundiţă? happy

1 răspuns:
| Baky a răspuns:

Eu! Dar nu e cine stie ce!