| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie care e treaba cu Netflix?
Un prieten de al meu are Prison Break pe contul lui, dar eu nu.(contul lui este in limba romana)
Eu am Piratii din Caraibe, iar el nu.
Care ar fi motivul?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ambi folositi acelasi cont?

| PappZsoltAndras a răspuns:

Unii ar spune ca e din cauza ca poate prietenul tau a cumparat un alt abonament, eu nu stiu ce sa zic. Netflix mai limiteaza ce poti vedea daca esti intr-o alta regiune (cum ar fi ca eu nu pot sa ma uit la Black Panther in Romania, dar cineva care este in State se poate uita).

| RAY a răspuns (pentru PappZsoltAndras):

Indiferent de abonament ai acces la tot continutul de pe Netflix disponibil in Romania, poti pacali sistemul cu un vpn, ip hide

| vladtheo a răspuns:

Probabil că prietenul tău este din Germania dacă spui că are Prison Break dar nu are Pirații din Caraibe. Nu contează așa mult dacă ai în română sau nu, doar pentru subtitrări și audio, contentul rămâne la fel în funcție de țară.