| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie niste filme sau seriale cu universuri paralele?

14 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Deja Vu (2006), Time Lapse (2014), Primer (2004), Outlander (serial, 2014)

| J0B0MAT a răspuns:

Mr nobody-film

| Mayhem666 a răspuns:

Pai stiu eu unul fain, dar nu e chiar cu univers paralel, se numeste Tomorrowland 2015.
Uite trailer-ul aici, ca sa vezi daca iti place:

https://www.youtube.com/watch?v=lWZ7O-RrATY

Si stai calm, este film cu oameni reali, nu cu anime :))
Apropo, vezi ca exista si Tomorrowland 2016, dar pe ala inca nu l-am vazut, asa ca nu stiu daca e fain sau nu, deci nu pot sa imi spun parerea despre el inca. Dar cel din 2015 este super fain, ti-l recomand. Mie mi-a placut mult.
Eh, sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos intr-un fel sau altul.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Am vazut mai toate filmele recente, si pe ala l-am vazut.

| WhiteLife a răspuns:

Dr. Strange, The Golden Compass.

| AlexCristi97 a răspuns:

Donnie Darko, e super fain si mind-***, dupa film mi-am stors creierul ceva timp sa il inteleg dupa care m-am uitat pe net si mi-am dat seama ca m-am uitat la versiunea editata, aia de cinema/tv care are anumite puncte modificate. Uita-te la editors cut care trebuie sa fie cu 10-20 de minute mai lung.
Oricum, ca sa intelegi perfect cum e cu universurile paralele din film, trebuie sa te uiti la ceva explicatii pe net.

| AlexCristi97 a răspuns:

Inception daca nu l-ai vazut chiar merita si daca iti plac cele cu universuri paralele, sigur o sa iti placa si inception

| lovecats123 a răspuns:

Triangle și Stay sunt preferatele mele și le recomand cu toată încrederea.

Răspuns utilizator avertizat
| Mada9629 a răspuns:

Http://blogul-lui-atanase.ro/......stre-2016/ Legenda marii albastre
http://blogul-lui-atanase.ro/seriale-complet-traduse/w-lumi-paralele/ W
Sunt seriale coreene si le gasesti pe blogul lui atanase

| anonim_4396 explică (pentru Mada9629):

Nu mersi, urasc serialele coreene.
Si nu-mi trebuie blogul lui cacatase, prefer sa le descarc.

| Mada9629 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, n-aveam cum sa stiu

| Gavrila_Mogodan_Alexandra_1994 a răspuns:

Legend of tomorrow e ceva cu calatori in timp trecut si viitor e destul de bun, sau daca nu The Flash in sezonul doi si trei este si cu lumi paralele... bafta

| Gavrila_Mogodan_Alexandra_1994 a răspuns:

Ar mai fi si Parallels 2015 e cu pamanturi paralele destul de bun de nota 7 dupa parerea mea