| Delia_Raluca_1990 a întrebat:

Cine stie un anime fain care sa nu fie plictisitor?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Death Note (politist, are si supranatural, e foarte bun)
Akame ga Kill (actiune, mare parte, batai dragute)
Mirai Nikki (horror, e complex, are si romance si suspans si multe altele)
Steins; Gate (sci-fi, comic dar si dramatic, din nou, complex)
Code Geass (cu roboti, razboaie si alte puteri, are suspans si romance si multe chestii dragute)
Fairy Tail (asta e mai cartonat, dar e dragut)

Astea ar fi mai spre thriller/action/horror/sci-fi cu actiune, mai captivante, sunt genul care daca nu iti plac de la inceput nu o sa iti placa deloc.

| Delia_Raluca_1990 explică (pentru TheRealFantasy):

Multumesc!

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Delia_Raluca_1990):

Cu placere, depinde si ce iti place tie, eu sper ca am ajutat.

Ar fi si Kyoukai no Kanata, daca iti plac alea siropoase, are si multa actiune, nu e doar dramatic, Elfen Lied care e un horror mai simpatic, bazat pe relatii umane mai mult decat pe crime, sange, etc., Corpse Party Tortured Souls care e horror cu tortura si "Nana" care e cel mai bun josei pe care l-am vazut pana acum.
Josei= personajul principal e feminin, pe care se concentreaza povestea.

4 răspunsuri:
| AliinF a răspuns:

One punch man, Attack on titan, Death Note

| teodora24 a răspuns:

Naruto