| StrongHeart a întrebat:

Crezi ca viata ta valoreaza macar cat un film oscar?

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

De ce sa ne comparam o viata cu un film de oscar? Dar ce-i si filmul de oscar? O valoare absoluta? Superbul absolut? Viata, faptul de a fi in viata si puterea de a te imbunatati zi de zi sunt nepretuite. Nu trebuie sa-ti compari viata cu filme de oscar, cu actori celebri, cu bogatasi, vedete instagramabile etc. Ci cu tine insuti la nivelul la care erai ieri, alaltaieri, in trecut. Asta inseamna evolutie. Comparatia se face in timp, la niveluri diferite cu tine insuti. Nu cu altii, ca doar nu comparam mere cu pere.

10 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu, a mea nu

| Justme1997 a răspuns:

Cat un film premiat cu "diploma de participare" poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca viata mea merita zmeura de aur

| Dandinelle a răspuns:

Binenteles. Viata bate filmul, asa ca viata oricui bate un film.

| christine99 a răspuns:

Pai pentru mine un premiu oscar nu inseamna nimic, deci da viata mea valoreaza mai mult laughing

| llleo a răspuns:

Sigur.

| Cduncfujndf a răspuns:

Da,valorează cât un film Oscar dacă stau să mă gândesc... după viața mea chiar s-ar putea face un film Oscar.

| vjr1979 a răspuns:

Viata e nepretuita. Deci comparatiile nu isi au rostul.

| AlexaMaxii a răspuns:

Nu. Viata mea e ca reclama pe yt, toata lumea astepta sa dea skip.