| Speranta12 a întrebat:

Cu ce te ajuta concret in viata reala vizionatul de filme si seriale? Dati exemple.

10 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Pierzi timpul in fata televizorului in loc fii țața Lelea si sa stai in fata portii si sa barfesti lumea care trece pe ulita
iti maresti cultura generala

... PIERZI TIMPUL... FARA NICI UN FOLOS!

| Speranta12 explică (pentru Bizon95):

Si eu zic ca e pierdere de timp. Eu nu am vazut multe filme la viata mea, in special cele recente nu le-am vazut si cand le zic prietenilor ca e pierdere de timp nu ma cred.

| Bizon95 a răspuns (pentru Speranta12):

Deh, am omis pentru ca, credeam ca vrei sa te apuci de seriale la greu

este de asemenea FOARTE ENTERTAINING... adica iti face multa placere, de curand m-am uitat la tot Emerald City pentru ca mi-a placut foarte tare!

| Speranta12 explică (pentru Bizon95):

Ce ai omis?

| Bizon95 a răspuns (pentru Speranta12):

Pai ce am scris dupa: ESTE ENTERTAINING sa te uiti la filme si seriale! (adica distractiv)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi imprima ideile si mentalitatea creatorilor lor in sufletul tau.
Dupa mine, nu te ajuta. Te ajuta sa pierzi timpul pretios, poate. Si sa iti pierzi din personalitate.
Nu ai observat ca uneori devi una cu personajul, chiar daca e criminal, de ex? Iti manipuleaza gandirea. Fara sa iti dai seama. Te influenteaza foarte mult.

| acerr a răspuns:

De ce nu? o femeie casnica sau pensionara ce ar putea face? si culmea ca sunt atatea seriale bune, dupa intamplari reale.Si bagi la cap, cum sa te aperi,cum sa nu fi luat de prost,etc etc, si daca sunt cu artisti celebri nu te mai culci faci noapte alba la seriale, eu de ex nu stau cu tel in mana doar cand vorbesc, apoi am laptopul pe care ma joc canasta, si vad filme

| TriceleRon a răspuns:

Depinde de nivelul la care le intelegi tu. Un film oarecare iti poate arata diferite solutii la diferite situatii. Poti "calatori" cu un film. Iar apoi sunt cele educationale, documentarele din care chiar poti invata ceva util.

| Speranta12 explică (pentru TriceleRon):

Ai zis ca sunt filme care iti pot arata diferite solutii la diferite situatii. Cateva exemple concrete?

| TriceleRon a răspuns (pentru Speranta12):

Practic orice film sau serial. De ex serialul Lucifer te poate invata cate ceva despre manipulare.