| nokia6120 a întrebat:

Cu respect, va salut! Am si eu o problema in a gasi un film. Nu stiu cum se numeste, de aceea apelez la voi cu incredere. Mentionez ca acest film l-am vazut in urma cu 2-3 ani, cred. Incerc, asa cum pot sa dau toate detaliile pe care le stiu: Erau ca roluri mai principale 3 persoane, dintre care doua femei si un barbat. Ce-mi aduc eu aminte, ca nu am vazut filmul de la inceput, este ca acel barbat era sotul uneia dintre femei, (daca-mi aduc bine aminte). Nu stiu din ce cauza, amandoua, sau doar una dintre ele, vroiau sa-l omoare. Imi aduc aminte ca au/a incercat sa-l inece intr-o cada cu apa. Una dintre femei, nu nevasta acelui barbat, era o blonda gen mai...(intelegeti voi), iar nevasta barbatului era profesoara/invatatoate. la un moment dat, dupa ce ele au crezut ca au reusit sa-l inece in cada cu apa, barbatul a aparut in alta parte, unde erau si ele/ea, pana la urma nu mai stiu ce s-a intamplat, cum s-a intamplat, ca au reusit sa-l bage in ceva, parca un geamantan si l-au aruncat intr-un lac. Asta e tot ce-mi amintesc acum. Va rog sa incercati sa ma ajutati, voi fi recunoscator. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Diabolique, cu Sharon Stone, Palminteri si Isabelle Adjani.
Mai e o varianta veche cu Simone Signoret.

| stlucian a răspuns:

Poate Diabolique (diabolicele):

https://www.youtube.com/watch?v=5lOxUJ_SIcM

Răspuns utilizator avertizat
| nokia6120 explică:

Asta e filmul, Diabolique. Va multumesc din suflet! Presupun ca funda pot da doar unuia dintre voi?