| dramecoreene a întrebat:

Cui ii plac dramele coreene? Vreau si eu niste pareri.Care sunt cele mai frumoase/cele mai bune drame coreene? ( Nu as vrea drame gen Furtuna la palat).

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cea mai buna drama coreeana pe care am vazut-o eu a fost Faith (The great doctor)

| BlackD a răspuns:

Mie big hug
Playful kiss, Fugitive: Plan B [ cred ca e cel mai complex pe care l-am vazut eu thinking comedie, romantism, actiune si drama] Boys Over Flower, Flower boy ramen shop, I am Sam [e distractiv], City Hunter [bun baiat], New tales of gisaeng [prima mea drama vazuta].
De obicei nu imi plac finalurile la k-drame, nu prea se termina asa cum vreau eu, adica baiatul sa ramana cu fata [ de obicei asa e.].
Dar tie ce drame iti plac, sau ce ai vazut?

| dramecoreene explică (pentru BlackD):

Prima mea drama a fost Boys over flowers si mi-a ramas in inima la propriu. In rest toate dramele pe care le-am vazut sunt frumoase,adica : Playful kiss, Dream high, Heartstrings, City hunter, Love rain, Dream high 2, 49 days, You're beautiful... iar acum ma uit la Secret Garden.

| dramecoreene explică (pentru BlackD):

Te rog adauga in lista ta id "dramecoreenesikpop" sa vb acolo.

| AndreeaSakura a răspuns:

E sunt fana a dramelor japoneze.Coreene n-am vazut decat una, din curiozitate, pentru ca era versiunea coreeana a dramei japoneze Hana Yori Dango.
Oricum sunt sigura ca iti va placea, e o poveste cu adolescenti.Se numeste Boys Over Flowers, dar poate fi gasit si sub forma Boys Before Flowers.Vizionare placuta!

| EXPRO a răspuns:

Dae Jang Geum (Giuvaierul Palatului)
Hur Jun (Legendele Palatului Dr. Hur Jun)
The Graet Queen Seondeok (Secretele De La Palat; joaca un actor din 49 Days)
Jumong (Legendele Palatului : Printul Jumong)
Dong Yi (Vremuri Apuse/Legendele Palatului Concubina Regelui)
Regatul Vanturilor
Negustotul Lim-Sang OK (Legendele Palatului Negustorul Lim Sang-ok
Legendele Palatului : Cavalerul Ratacitor si Frumoasa Raza de Luna (Return of Iljimae/Intoarcerea lui Iljimae)
Iljimae
Gyebaek (Legendele Palatului Gyebaek)
Emperor of the Sea (Imparatul Marii)
Kim Soo Ro (Legendele palatului : Kim Suro, Regele de Fier)
Yi.San.(Furtuna.la.Palat)
Jejoongwon (2010) Complete
Hwang.Jin.Yi
Painter Of The Wind
Bad.Guy.(Bad.Man)
Star.in.My.Heart
Empress.Chunchu
Boys.Over.Flowers
Swallow the Sun
IRIS
The Duo
49 Days

| zer0xx a răspuns:

1.Playful kiss
2.You're beautiful
3.Brilliant legacy
4.Devil beside you
5.Protect the boss
6. Full house 2
7.Lie to me
8. Take care of the young lady
9.Skip beat( drama taiwaneza)
10.49 days
11.Myung- Wol the spy
12.City hunter
13.King 2 heart
14.Mary stayed out all night
15. Flower boy next door
16. Love rain
17.Gumiho,my girlfriend
18. Temptation of an angel
19.Paradise ranch
20.K-pop extreme survival
21.Nice guy
22.Heartstrins
23.Secret garden
24.Hana kimi(japonez)
25. Buzzer beat(japonez)
26. Drunken to love you(drama taiwaneza)
27. Flower boy ramyun shop
28.Hana yori dango
29. Iubita mea vedeta
30.Parfum de femeie