| Superior a întrebat:

Cui nu-i plac animeurile? Animeurile sunt desene animate care au la baza stilul japonez de animatie,cu povesti inspirate dupa manga. Pot fi atat pentru. copii mai mici,(Regele Shaman,Naruto,Bakugan,Pokemon cu care am copilarit) pana la animeuri pentru. oameni ceva mai maturi. Genurile sunt diferite,de la actiune,drama,ecchi etc. In Romania sunt multi care se uita la animeuri,unii nerecunoscand. Totusi,exista clasa numita "HENTAI". Animeurile hentai sunt animeuri pornografice. Niste animeuri pentru. oameni bolnavi la cap si obsedati de manga,cat si de sexualitate. Mi-e mila de cei care le deseneaza,cat si de cei care se uita (daca se uita). Imi e mila chiar si de Romania..., stai, dc de Romania? Caci animeurile hentai se traduc in romana mai nou http://anime-ro-sub.ro/anime-uri-hentai/. Vreau sa aud parerea voasta despre asta,mie mi se pare complet anormal,ciudat, iar cei care le deseneaza mai bine ar fi facut alt anime care ar fi putut fi placut de majoritatea oamenilor, sau sa fi mers la psiholog.

8 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Wowow ^^;
Hai totusi sa nu generalizam si sa criticam. De acord, hentai= p0rn, insa indiferent de tipul seriilor manga, autorii raman artisti, iar cei care se uita la hentai nu cred ca au probleme…nu toti, cel putin. Stii, e ca si cum ai spune ca cei care se uita la filme p0rno au nevoie de un control psihologic. Ca odata ce ajung la psiholog, sa afle ca si el se uita la p0rn :0
Exista tot felul de oameni cu tot felul de...placeri nevinovate, deci yep, hai sa nu criticam.

| Mayhem666 a răspuns:

Mie imi plac anime-urile, si imi place si sa citesc manga, dar nu imi plac anime-urile hentai, si nici manga-urile hentai. Acest gen hentai, este singurul gen care nu imi place, in rest imi plac toate celelalte genuri, chiar si yaoi si yuri, chiar daca aceste doua genuri sunt mai discriminate, mie tot imi plac.
Daca stau sa ma gandesc, in yaoi si yuri apar si scene cu tentativa de hentai, care nu m-au deranjat, deci nu pot spune ca detest hentai-ul in totalitate, dar nici nu imi place foarte mult.
Pana la urma, fiecarei persoane ii place ceea ce ii place, si noi nu ar trebui sa le judecam dupa ceea ce le place.
Spre exemplu am intrat pe MAL (MyAnimeList) pe contul unei fete, ca sa vad ce anime-uri a vazut si ce manga-uri a citit, ca poate ma inspir si eu de la ea, dar ce sa vad? Numai anime hentai si numai manga hentai, mai erau pe aici pe colo si cateva normale, in rest numai hentai, dar daca asta ii place fetei, ce sa faci? Pana la urma si hentai este tot un gen ca oricare altul, este un gen mai pentru adulti, dar totusi este un gen, daca nu iti place, nu te obliga nimeni sa te uiti, sau sa il citesti. Acest gen nu o sa dispara, pentru ca exista oameni carora chiar le place acest gen, spre exemplu eu as muri daca ar disparea yaoi si yuri, pentru ca aceste doua genuri sunt unele din preferatele mele pe langa dragoste si horror. Mai imi plac si cele de actiune si comedie si psihologice de asemenea.
Fiecarui om ii place ceva, nu toti avem aceleasi gusturi.
Apropo, ai o waifu?
La mine e Rem din Re:Zero
Rem fiind tipa cu parul albastru, nu cea cu parul roz, daca le stii, sunt gemene, Rem si Ram.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Intr-un fel ai dreptate. Personal eu prefer romantic,actiune, super puteri, bataie, ecchi. Anime-urile mele preferate ar fi sa zicem...
High School DXD
Akame Ga Kill
Rakudai no cavalry (Pe locul 1, e un anime superb din toate punctele de vedere, chiar daca e scurt)

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Dar din cate stiu eu, si High School DXD are parti hentai in el, parca spuneai ca nu iti place sa te uiti la hentai?
Chiar daca nu m-am uitat la High School DXD, am vazut mai multe videoclipuri pe YouTube si am vazut ca are parti hentai.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Mayhem666):

Sau "acele" anumite parti din High School DXD nu sunt hentai, ci sunt ecchi?

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Sunt scene ecchi. In scenele ecchi vezi doar mangaieturi in zone intime, sani. In hentai vezi organele genitale + actul sexual, ceea ce in ecchi nu se vede.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Meh... am vazut astfel de parti destul in manga-urile yaoi, nu ma mai surprinde nimic laughing

| Choasmakerangel a răspuns:

Salut! Mie imi plac animeurile de genul:YuYuHakusho,InuYasha, D Gray man, HxH, Rurouni Kenshin sau Samurai X, DBZ.Astea mai vechi(nu neaparat vechi)care au un story mai bun.Sincer,nu imi plac alea ecchi pentru ca eu unul nu le vad rostul si cred ca sunt facute mai mult la caterinca.....adica de ce sa ma uit la astfel de anime-uri sau la HENTAI cand pot foarte simplu sa intru pe un site pentru adulti si am terminat balciu' si nu numai ecchi si hentai-urile nu sunt pentru copiii mici, mai sunt animeuri cu multa violenta si sange gen BloodC, MiraiNikki etc.