| PrincessConsuela a întrebat:

Cum arata un scenariu? Adica, vreau o schema sau ceva... Orice, nu conteaza in ce limba(romana sau engleza).

4 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Imsdb.com, celtx e unul din programele cu care scrii mai usor.

| DulceCaLamaia a răspuns:

Personaj 1: [...]
Personaj 2: [...]
(Descriere a actiunii)

Si asa mai departe.laughing

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Din cate stiu eu un scenariu e impartit in acte. Aceste acte sunt ca un fel de capitole de dimensiuni mici ale unei carti. Iar in fiecare act se petrece o parte din actiun, iar cand se trece la alt act incepe o etapa noua a cursului actiunii cum sunt capitolele unei carti.
Sper ca ai inteles ceva!
Dar apropo ce vrei sa faci cu un scenariu?

| PrincessConsuela explică:

Conteaza? E de prosteala. Eu voiam sa vad o poza cu un scenariu cel mai bine. Mai exact, voiam sa vad prima pagina.