| Luci25 a întrebat:

Cum pun subtitrarea la un film cu VLC media player? am subtitrarea dar nu stiu cum sa o pun

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Ca sa poata fi incarcata subtitrarea trebuie sa aiba exact acceasi denumire ca si filmul, adica numele fisierului sa fie IDENTIC cu exceptia extensiei bineinteles.
daca nu sunt identice renumeste fisierele astfel incat sa fie la fel.
puisubtitrarea in acelasi folder cu filmul si gata!
trebuie sa-ti apara.

| AndreiGabi a răspuns:

Deschizi filmul, o ei cu mausul si o pui pe imaginea acestuia.

| EmaCha a răspuns:

Cand deschizi vlc-ul si filmul incepe sa ruleze, tdai click stanga si tii apasat p subtitrare, ducand-o p imagine (ma rog, film).

| daniel94d a răspuns:

Iei filmu si il pui in vlc si dupa aia pui si subtitrarea daca nu merge cauti alta pe net

| ralu27 a răspuns:

Ok e simplu. dupa ce ai pus filmul dai click dreapta ->videhirosubtitles track->open file si iti adaugi subtritrarea din folderul in care se gaseste aceastabig grin funda?:-s