| Derkes a întrebat:

Cum vi se pare True Blood?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

True Blood un serial super cool, creat și dezvoltat de Alan Ball (în fine până la un punct, adică sez.5, apoi se simte lipsa).Nu se compară însă, cu altele de genul, e"vârf de lance"și apoi, cum te prinde îți și creează dependență.Ca personaj, Eric a fost preferatul meu.Pe Bill i l-am lăsat din start lui Sookie și i-a fost cu noroc.Al doilea pers.preferat: Jason. Oricum încercă să-l vezi, părerea ta va conta mai mult.

| Derkes explică (pentru faramatania):

L-am vazut de 2 ori cap coada. Este o capodopera dupa parerea mea, este un serial facut si pentru adulti, nu numai pentru adolescenti. Iti plac blonzii dupa cate vad laughing

| faramatania a răspuns (pentru Derkes):

Da ai dreptate, chiar îmi plac blonzii, dar unul ca Eric e special.
Dacă l-ai văzut de 2 ori,atunci e de-nțeles și să știi,tot ce poartă semnătura lui Alan Ball,devine capodoperă.În cazul True Blood,condeiul lui Charlaine Harris,am senzația că parcă s-a pierdut,câstigându-se un regizor, un regizor genial, care a ajuns atât de sus, încât dă amețeli, pur și simplu parcă uiți că e filmat.

| Derkes explică (pentru faramatania):

Exact! Mai sti seriale asemanatoare cu True Blood?

| faramatania a răspuns (pentru Derkes):

Midnight, Texas (cartea de Charlaine Harris) spin-off True Blood.Ca serial...ce să zic, PLL cu Ravenswood, comparație, nu mai pun TVD cu The Originals că acestea sunt ok si chiar Legacies cel mai slab spin-off al celor două și tot este deasupra la Midnight, Texas pentru True Blood.True Blood a ieșit atât de bun pentru că a avut pe cine trebuie și ca regizor și ca scenarist.Deci nimic asemănător, însă poți încerca A Discovery of Witches, dar și acesta este departe de True Blood.

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Are din plin mister, umor, erotism, imaginație dar și unele scene mai greu de digerat. Totuși, nah, gusturile nu se discută, mie mi-au plăcut mai mult cărțile.