| tal4556 a întrebat:

Daca imi fac cont pe Netflix si nu platesc ce se intampla?

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea ai cum sa nu platesti pentru ca in momentul cand iti faci cont iti cere datele unui card. Prima luna este gratuita iar din a doua luna o sa iti traga lunar niste bani de pe card iar daca nu ai bani nu o sa mai poti folosi contul din a doua luna.

| tal4556 explică (pentru Intruder19):

Nu l mai folosesc, dar imi da ceva amenda?

| suntserios a răspuns (pentru tal4556):

Cine sa iti dea amenda prietene? Daca nu faci plata, nu iti merge contul. Atat de simplu e. De ce ti ar da careva amenda?

| Salontanul a răspuns (pentru tal4556):

Mai omule! Amenda nu au cum sa-ti dea pentru ca amenda se da doar de organele statului. O firma amarata (fie ea si mare) nu te poate amenda. Singura solutie ar fi sa-ti blocheze contul de Netflix in momentul in care nu mai ai bani pe card. Va trebui sa te reabonezi ulterior. Daca suma este prea mare te pot urmari in instanta dar pentru nu stiu cati lei nu se complica nimeni si mi se pare ca 50 lei este suma minima pentru instanta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic si indubitabil ti se inchide contul in secunda doi in care plata nu e valida.

| Sn4k3 a răspuns:

Prima luna e gratuita si dupa poti anula abonamentul. Scrie si pe site asta. N-ai cum sa il folosesti si sa nu platesti dupa.

| CdeMetal a răspuns:

Vin jandarmii la tine acasa si o sa iei 4 ani de inchisoare.
Glumeam, doar iti blocheaza contul.