| ancuta286 a întrebat:

Daca imi fac un abonament de netlfix de pe telefon si am aplicatia pe telefon, daca vreau sa o descarc si pe laptop pot pune acelasi abonament? Sau platesc dublu? Functioneaza ca un cont gen insta Facebook sau cum?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CarcotasulVesel a răspuns:

Din cate am inteles poti sa o pui pe oricate device-uri vrei, insa daca ai abonamentul cu un singur "ecran" atunci nu poti sa te uiti pe doua device-uri in acelasi timp, asta e singura limitare (si diferenta dintre abonamente), daca ai cu 2 ecrane te poti uita pe doua in acelasi timp, etc.

eu am un prieten care are abonament cu 4 ecrane, si mi-a dat si mie un login pentru ca nu prea ajunge decat foarte rar sa se uite pe 4 ecrane in acelasi timp (adica el si familia lui, cineva care se uita singur la 4 ecrane in acelasi timp ar fi chiar KINKY big grin )

| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Si mai e o diferenta intre ele. Ala cel mai ieftin, nu are hd, vede doar in 780p sau 720p. stiu ca e diferenta de calitate intre ele, nu doar de cate ecrane poti vedea de-odata.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietenul meu are tembelizor 4k, si am impresia vaga ca a fost obligat sa isi ia pe 4 ecrane ca altfel nu avea 4k
ca nici el nu le poate folosi 4 ecrane in acelasi timp pentru ca are doar o nevasta si un copil, adica 3 maxim in acelasi timp... norocul meuwinking

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Da, poti folosi acelasi abonament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vezi tu, intai fa-ti si o sa vezi.
Scrie acolo. Sunt 3 tipuri de abonament, cu doar un user, 2 care se pot uita in acelasi timp, si 4 sau 5 nu mai stiu exact ca a trecut ceva timp. Dar poti sa intrii sa verifici, si cand te intreaba cand faci contul, ai optiune ce abonament alegi.

| TheCrusader a răspuns:

Ceva asemanator, da. Daca te uiti pe telefon, nu poti sa te uiti in acelasi timp si pe laptop. Dar daca te uiti doar pe un singur dispozitiv deodata, nu ai probleme.