| Gurgiu a întrebat:

Daca imi fac un cont pe Netflix si nu vreau o luna sa platesc abonamentul merge sau imi ia bani din cont automat la fiecare luna?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In prima luna nu-ti ia nimic din cont, ca-i gratis.
Iar daca vrei sa anulezi contractul, cand au trecut 27-28 de zile, ii anunti ca doresti anularea lui, ca ei sa aiba timp sa o proceseze, fara sa-ti mai ia bani din cont.
Contul il poate face doar un adult, de peste 18 ani, care are cont bancar sau credit card personal.

| Gurgiu explică (pentru Violleta2022):

Si dupa ce am oprit si sa zic ca peste o luna vreau sa cumpar abonament din nou merge?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gurgiu):

Ai 1 singura ocazie sa vezi pe gratis Netflixul, prima data cand iti faci cont.
Chiar daca doresti reconectarea peste 1 sau 10 luni, nu vei mai beneficia niciodata de gratuitate, luandu-ti-se bani, din prima zi cand ceri reconectarea.

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Dupa lunga gratuita, iti iau automat, dar poti sa anulezi cand vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o luna gratis, dar trebuie sa opresti din cont, auto renewal.
Dupa aceea nu ai nici un contract cu ei, daca decizi sa continui, Poti sa opresti cand vrei tu.

| mariaisabela24042000 a răspuns:

Dupa prima luna care e gratis iti iau banii automat