| Zettt a întrebat:

Dati-mi va rog niste exemple de seriale de comedie, cine da cele mai multe primeste funda si >vot:

Răspuns Câştigător
| shadyeminem35 a răspuns:

Ai noroc pentru ca am vazut foarte multe seriale de comedie, majoritatea sitcomurilor americane.Cel mai bun mi s-a parut Friends, este mai vechi dar este cel mai comic si mai profund serial de comedie. Apoi este That 70's show din '98 cu Mila Kunis si Ashton Kutcher (este foarte comic, actiunea se petrece in anii '70 dupa cum spune si titlul si satirizeaza Guvernul american din acele vremuri)Doua sitcomuri foarte populare si care inca ruleaza pe micul ecran sunt Two And A Half Men si How I Met Your Mother.O sa iti mai fac o lista cu seriale de comedie foarte bune:
The War At Home
Seinfeld
Daca vrei desene(The Simpsons si South Park)
The Big Banh Theory
si lista poate continua dar acestea sunt cele mai populare si mai bune.Bafta si sper sa gasesti ceva care sa iti placa.Eu te indrum spre Friends pentru ca l-am vazut de vreo 5 ori si tot nu ma satur de el

3 răspunsuri:
| Alysée a răspuns:

Two and a half man -cel mai cel din cate am vazut eu
friends

| dannyel86 a răspuns:

Friends
Seinfeld
Will & Grace
Familia Bundy
M.A.S.H

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isoade | articole (344) | info
Genul: comedie
Actori: Charlie Sheen, Holland Taylor, Conchata Ferrell, Jon Cryer, Angus T. Jones
Charlie este un burlac de patruzeci de ani, plin de succes si cu o cariera de autor de jingle-uri. Locuieste intr-o resedinta langa ocean, in Malibu, California si duce o viata plina de placeri. Dar fratele sau Alan divorteaza dupa doisprezece ani de casnicie si impreuna cu fiul sau Jake...

Hart of Dixie (2011)
episoade | articole (88) | info
Genul: comedie, drama
Actori: Richard Bagoly
Noua absolventa cu merite Zoe Hart decide ca dupa terminarea facultatii de medicina sa urmeze pasii tatalui sau si sa devina chirurg cadio-toracic. Dar cand visele ei, din diferite motive, se prabusesc, decide sa accepte o oferta de la un doctor strain pe nume Harley Wilkes, ce o va duce...

Grey's Anatomy (2005)
episoade | articole (729) | info
Genul: comedie, dragoste, drama
Actori: Sandra Oh, Ellen Pompeo, Justin Chambers, Katherine Heigl, T.R. Knight
Serialul ne introduce in viata de zi cu zi a echipei de stagiari si a indrumatorilor acestora din spitalul Seattle Grace. Personajele principale, Meredith Grey - personajul care da si numele serialului, Cristina Yang, Izzie Stevens, George O’Malley si Alex Karev, isi traiesc primele experiente in...

How I Met Your Mother (2005)
episoade | articole (341) | info
Genul: comedie, dragoste
Actori: Alyson Hannigan, Neil Patrick Harris, Jason Segel, Cobie Smulders, Josh Radnor
HOW I MET YOUR MOTHER este o comedie despre Ted, in general si, mai exact despre cum el s-a indragostit. Totul a inceput atunci cand prietenul cel mai bun al lui Ted, Marshall, arunca bomba, cum ca o va cere de sotie pe actuala prietena, cu care era de mult...

2 Broke Girls (2011)
episoade | articole (68) | info
Genul: comedie
Actori: Piper Moretti, Matt Drago, Halston Autumn McMurray, Will Barker, Paxton West McMurray

New Girl (2011)
episoade | articole (80) | info
Genul: comedie
Actori: Zooey Deschanel, Max Greenfield, Damon Wayans Jr., Jake M. Johnson, Hannah Simone

The Simpsons (1989)
episoade | articole (198) | info
Genul: animatie, comedie
Actori: Harry Shearer, Julie Kavner, Dan Castellaneta, Yeardley Smith, Nancy Cartwright
The Simpsons este unul dintre cele mai bune seriale de animatie din toate timpurile. In centrul actiunii se afla familia Simpson, o familie din clasa de mijloc a societatii americane. Serialul reprezinta o parodie la adresa societatii americane. Este un serial cult si plin de umor. Pana in prezent...

Weeds (2005)
episoade | articole (198) | info
Genul: comedie, drama, crima
Actori: Alexander Gould, Elizabeth Perkins, Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Tonye Patano
Odata cu moartea brusca si surprinzatoare a sotului ei, Nancy Botwin este nevoita sa-si intretina cei doi copii. Banii fiind putini, incearca sa gaseasca o cale de iesire din criza lor financiara. Se pare ca singura salvare a proaspetei vaduve este sa devina dealer de iarba (marihuana). Porneste o "afacere"...

Mike & Molly (2010)
episoade | articole (110) | info
Genul: comedie
Actori: Melissa McCarthy, Billy Gardell, Reno Wilson, Katy Mixon, Nyambi Nyambi
Un serial frumos despre un EL si o EA, amandoi fiind oameni cu ''greutate'' se lupta amandoi sa slabeasca, o poveste de dragoste intre cei doi. replicile spumoase. Carl partenerul lui Mike. cei doi fiind politisti, Molly ea fiind invatatoare, intrunirile lui Mike si Molly la M.A...

Desperate Housewives (2004)
episoade | articole (602) | info
Genul: comedie, drama
Actori: Felicity Huffman, Teri Hatcher, Nicollette Sheridan, Eva Longoria Parker, Marcia Cross
"Neveste Disperate" se axeaza pe viata din suburbia Fairview, statul Eagle, a unor instarite neveste casnice a caror viata nu este atat de roz pe cat ar parea. Totul incepe de la sinuciderea lui Mary Alice Young, a carei viata era aparent perfecta. Prin intermediul ei http://www.tvblog.ro/seriale-tv/comedie/