| 1q0p2w9o a întrebat:

DAU FUNDA! Era un film de animatie, nu mai stiu exact detaliile deoarece m-am uitat acum mai mult timp. Era vorba despre un vanator de bestii (dragoni), mare, musculos, care avea un ajutor mai slabanog si parca o oaie de companie. La inceputul filmului, e aratat cum omoara un fel de vierme gigant pe o mini planeta. Dupa care ajunge la un imparat foarte batran, care ii propune sa omoare pentru el un dragon care seamana cu un dovleac, format din alti dragoni mai mici, care venea la aceeasi ora, pe aceeasi data, mereu. Tipul ala reuseste sa bata dragonul si fata sau nepoata imparatului ii urmareste intr-o calatorie, in care se mai infrunta cu 2 dragoni electrici care seamana cu niste velociraptori, trec printr-o pestera plutitoare plina de spini si gaze toxice, cu niste dragoni care seamana cu niste mistreti zburatori, pana ajung iar la imparat si isi dau seama ca in timp ce faceau ei asta, dragonul suprem, care dormea, aducea apocalipsa pe pamant prin simpla lui prezenta, modificand legile fizicii, aducand razboaie, etc. La sfarsit, se duce dupa acest dragon, care seamana cu un schelet urias de T-Rex, cu aripi, ce provoaca incendii, iar aventurierul principal il omoara, cu ajutorul a 2 ace pe care le poarta cu el pe parcursul a tot filmul, aducand pacea pe Pamant. Puteti sa imi spuneti, va rog cum se numeste?