| Speranta12 a întrebat:

Dau fundoaca! Va rog sa-mi dati cat mai multe filme foarte asemanatoare la tema si stil cu filmele de tineret precum Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016) sau Hugo sau The Chronicles of Narnia sau Miss Peregrine's Home for Peculiar Children. Dupa cum vedeti, imi plac filmele astea care ecranizeaza povesti cu locuri si personaje de basm, foarte vii si captivante si misterioase si interactive. Eu nu am vazut multe filme de genu si vreau sa aflu despre cat mai multe. Nu-mi dati harry potter sau game of thrones, ca le-am vazut. Funda!

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Jack the Giant Slayer
Life of Pi
Percy Jackson 1, 2
Journey 1, 2
Inkheart
Warcraft
King Arthur: Legend of the Sword
Pirates of Caribbean 1-5
Lord of The Rings 1-3
The Hobbit 1-3
Jumanji
The Jungle Book
Hansel And Gretel: The Witch Hunters
The Spiderwick Chronicles
Gulliver's Travels
The Golden Compass
The Brothers Grimm
Van Helsing
The Librarian 1-3
The Huntsman 1, 2
Beauty And the Beast

| danbnz a răspuns:

Lista ar fi cam lunga.
Cauta filme similare aici:
https://bestsimilar.com/

| MagicOneT a răspuns:

Deci iti plac filmele fantasy, incearca trilogiile The Hobbit si The Lord of the Rings.

Din ce am mai vazut eu si imi vin in cap acum...

Charlie and the Chocolate Factory
Midnight in Paris
Maleficent
Night at the Museum (sunt 3 parti)
The House with a Clock in Its Walls (cam ca Hugo)
Beauty and the Beast
The Jungle Book
Bridge to Terabithia
The Lost City of Z

atat pe moment, daca mai imi vin idei, postez cu drag

| Speranta12 explică (pentru MagicOneT):

Fain, dar am vazut si The Hobbit si The Lord of the Rings si Midnight in Paris si
Maleficent si The Jungle Book. Ramane sa ma uit la celelalte. Mersi pentru recomandari

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Este greu sa ai un fulm preferat, pentru ca multe sunt chiar fiarte nasoale. Dar filmul meu preferat ever, la care ma pot uita de 10 oricpe an, este the hunger games 2, face parte din seria the hunger games, este extrem de faina seria. Acm tu ai mentionat fantastic beasts, dar in caz ca nu te-ai uitat Harry potter e ok, si seria divergent este extrem de faina din nou, o recomand( din cate stiu, cateva dintre ele sunt si pe Netflix)

| Speranta12 explică (pentru Lovelypeaches100):

Fain, dar am vazut si seria hunger games si seria divergent si seria harry potter

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Scz nu am vazut harry potter

| Patronu1 a răspuns:

Liga, numere fatale, Frankenstein, Van Helsing, Blade, Dracula Untold, Serialul castlevania (scurt dar bun), Constantine, skyline, Daybreakers, Abraham Lincoln vânătorul de vampiri, buffy vânătoarea de vampiri, legiunea, Underworld, Jeepers Creepers, 30 Days of night, si o sa îți mai zic când îmi aduc aminte. Bafta!