| Anomim2025 a întrebat:

De ce Christopher Nolan este un regizor așa de special în comparație cu mulți alții?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nume,notorietate, bugetele mari de productie pe care le are la filmele sale - asta ma duce cu gandul ca are finantatori puternici in spate...il vad cam la egalitate cu James Cameron, ambii sunt regozori mari dar si scenaristi buni...DAR
ce au facut la acea vreme de ex. scenaristii Matrix (care sunt doua surori) e greu de egalat, la fel si star wars (original) lui george lucas, astea sunt de apreciat mai mult decat bugetul unor filme, deci scenariile, schita de pe care se pleaca.
ca sunt filme cu buget mult mai mici decat avatar de ex. care au prins la public.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Simpatic):

Am văzut multe filme interesante făcute cu buget mic și cu actori mai puțin cunoscuți.

1 răspuns: