| KnightOfNight a întrebat:

De ce in filmele indiene actorii nu se saruta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Teoretic, în filmele indiene, sărutul e considerat a fi un gest dezagreabil și imoral.
Dar, când e vorba de practică, se mai pupă și ei. Ssshhh...!

http://www.youtube.com/watch?v=FWH2-rxHM3Y

3 răspunsuri:
| happy31animation a răspuns:

Cred ca nu le permite religia ( cred)

| xCristianx a răspuns:

De obicei se saruta pe frunte. Pe gura se saruta cand fac dragoste. Asa am auzit, nu stiu daca este corect.

| narciosromantiber a răspuns:

În India, sărutul e cenzurat

Indienii ştiu că, dacă îndrăznesc să se sărute, săvârşesc ceva "îngrozitor de rău". Şi, dacă se întâmplă să apară aşa ceva într-un film, acea secvenţă este cenzurată, fără drept de apel...