| anonim_4396 a întrebat:

De ce mai toate filmele de comedie au notele mai mici de 7 pe Cinemagia si Imdb?
De ce nu mai apreciaza lumea comediile?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca comediile in general nu prezinta nimic, da, razi, te amuzi, dar nu e ceva inedit sau care sa te lase wow.
Mai mult de 8 n-am dat unei comedii niciodata.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nici eu, rareori am dat.
Dar sunt unele care au si poveste buna.

| MCRgurl a răspuns:

Eu nu le-am apreciat nicidoata.Nu le vad sensul.Eu una nu vad nimic amuzant in a ma uita la niste actori cum se prostesc pe ecran.Prefer dramele, filmele de actiune, de groaza, cele psihologice.Alea care imi dau ceva la care sa ma gandesc.Doar parerea mea.

| RAY a răspuns:

Filmele din ziua de azi sunt de calitate proasta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu toate.
Vezi Filth

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate logic majoritatea

Răspuns utilizator avertizat
| AlexCristi97 a răspuns:

Sunt apreciate, nota nu are legatura cu cat de apreciate sunt ci au legatura cu calitatea lor. Cele mai mari note sunt pe filmele de actiune si thrillere. De ce? pentru ca in generau sunt pline de suspans, au o poveste intensa cu un mesaj puternic, sunt regizate foarte bine si sunt foarte complexe. Filmele horror(fara a fi si thriller) si cele de comedie sunt foarte bune daca au peste 6 pe imdb, pentru ca in general au un scop: sa te sperie, in general cu jump-scare-uri si cu muzica creepy respectiv sa te faca sa razi, in general avand o poveste slaba. (de exemplu american pie, comedia la care am ras cel mai mult desi totul e cretin in seria de filme)

| Nimeni10 a răspuns:

Intrebarea e, a mai aparaut vreun film de comedie mai de doamne ajuta, majoritatea filmelor au niste glume de rahat, eu nu pot sa rad.

Răspuns utilizator avertizat
| Nimeni10 a răspuns (pentru ramon2473):

Ai dreptate, rar tare rad la un film, posibil sa fie de la stres.