| BodrinCradea69 a întrebat:

De ce nu se mai difuzeaza Inazuma 11 la tv?
Adica sunt fan al seriei si nu inteleg de ce nu s-a mai difuzat. Am auzit ca e din cauza ca nu prea se uita lumea dar am intrebat pe la scoala si foarte multor copii le-a placut...

Răspuns Câştigător
| AlexDarius3 a răspuns:

Primul sezon s-a difuzat in Romania, dar urmatoarele nu deoarece personajele au crescut si aveau mai multe provocari mai grele si violente ceea ce CartoonNetwork Romania a considerat neadecvat pentru copii. Ridicol, nu?

| BodrinCradea69 explică (pentru AlexDarius3):

Da... pai puteau sa il bage pe animax sau anime + daca ar mai fi existat broken heart

| AlexDarius3 a răspuns (pentru BodrinCradea69):

Din pacate nici Animax nu mai exista la noi.

5 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Asta a fost decizia celor de la Cartoon Network. Au renunțat la serial si l-au inlocuit cu prostii.

| Hardy410 a răspuns:

Caută pe YouTube. E acolo toată seria, de la câștigarea turneului la invazia epsilon și pana la sfârșit. E și subtitrat.
După câte știu eu era un anime și din cauza asta l a retras.

| BodrinCradea69 explică (pentru Hardy410):

M-am uitat de pe net pana la ep 40 sau pe acolo da dupa aia n-or mai mers sursele de pe care il luam...