| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele remake-uri ale unor filme/telenovele nu ies nici pe departe ca și originalul?
De exemplu, mie mi-au plăcut și îmi plac telenovelele vechi.
"O Clone" (Clona, 2001), producție braziliană, e considerată de mulți cea mai bună telenovelă a tuturor timpurilor.
Ei bine, în 2010, a apărut remake-ul telenovelei, mai exact "El Clon" produsă de Telemundo, Columbia.
Ei bine, acest remake este slab calitativ, lucru confirmat de mulți.
La fel stă treaba și cu alte remake-uri care nu se ridică nici la jumătatea calitații originalului.
De ce se întâmplă asta?
Din cauza actorilor sau că producătorii nu investesc suficient buget și o fac doar de mântuială, să fie acolo?

Răspuns Câştigător
| Mtoni a răspuns:

Cred că este și o problemă de percepție. Odată ce te-ai obișnuit cu stilul filmului, diferențele deranjează.

3 răspunsuri:
| SingleForOne a răspuns:

Pentru ca audiența să distingă originalul de remake, pentru a evalua calitatea dintre ele.

| Anuket a răspuns:

Cu original e clar că diferă și nu are cum să fie de aceeași calitate. Sunt filme pentru publicul larg, nu țintesc performanța.

| Emma24dsxd a răspuns:

Eram foarte mica cand era acest film, il urmaream impreuna cu mama mea, asa este filmele din ziua de azi nu se mai compara cu cele vechi, stii cum se spune copia nu se compara cu originalul.