| Donosa_Carmen_1971 a întrebat:

De curând am văzut primul film din Harry Potter. AM deja o obsesia și de fiecare data când văd sfârșitul la ultimul episod, plâng. ÎMI amintesc momentele în care era mic în 1 și al 2 lea film, apoi a crescut, maturizat, și când văd finalul, el cu copiii lui, plâng. Am o obsesie mare și nu știu ce sa mă fac. Eu știam ca voi face așa, si mă gândeam : "nu mă uit ca nu o sa-mi placa finalul". MĂ gândesc non-stop la ăsta și cant melodiile gen soundtrack. E o problema. Mai rău e ca mă face sa sufăr și ăsta nu e bine pentru nimeni. Îmi zic ca o sa mai faca filme dar deja nu mai are ce sa arate. Finalele mă fac o persoana oribil de trista deobicei. Gen The hunger games și Harry Potter. Totuși, îmi place mai mult când văd acțiunea și astea.. Va rog! DAU funda sau...mă duc la psiholog... Sunt singura?

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Cu toţii devenim trişti atunci când ne gândim la trecerea timpului şi la amintirile frumoase.
A mai scos o carte J.K.Rowling cu Harry Potter şi copiii acestuia.'Harry Potter and the cursed child' se numeşte,este scrisă ca o piesă de teatru şi a fost şi pusă în scenă, dar ecranizare deocamdată se pare că nu va avea.
În noiembrie apare la cinema filmul 'Fantastic beasts and where to find them', realizat după scrierile autoarei lui HP, care este tot despre o lume a magiei, dar cu alte personaje şi o poveste diferită.