| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De unde e mitul asta cu bloody mary si fetele alea care dansau langa foc noaptea? Din cauza la astea eram foarte speriat in copilarie

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este mit, este doar film...din care s-au inspirat multi.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu stiu, ca l-am vazut acum vreo 40 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

The legend of bloody mary

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa ne înțelegem ioneasca la văzut când făcea la olița

| Drkurt01 a răspuns:

Bloody Mary provine de la Maria I a Angliei, fiica a lui Henry al VIII-lea si deci un fel de sora vitrega a Elizabetei I.
Era catolica si deci cand a preluat conducerea, Anglia fiind un stat protestant, a omorat peste 300 de protestanți. De aici a primit porecla de Bloody Mary (Maria sangeroasa). Apoi lucrurile au degenerat in povestile stupide cu fantome. Poti sa cauti pe net mai multe informații.