| Forrestgump a întrebat:

De unde fac rost de camere de filmat? ( ca cele de la Hollywood)

14 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pe amazon.de, te scoti mai ieftin decat cele cumparate din Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Sigur ca se vand niste camere de filmat mai scumpe decat casa ta si cateva masini pe amazon

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca sunt extrem de scumpe, sunt informata despre asta, caci in privat ne ocupam de foto-video la diverse evenimente. Oricum e la stadiul de visare inca. Nu-i spulbera si tu visele laughing.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca cele de la Hollywood nu poti s afaci rost, alea sunt profesionale de cinematografie, sunt extremd e scumpe si sa gasesc doar in america.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

In America faci rost daca furi una de la Hollywood, ca costa mai mult decat cateva case si masini

| CuriousStuff a răspuns:

Pentru o camera de filmat ca la Hollywood trebuie sa vinzi cam o casa (din Romania, de undeva de la periferia unui oras) ca sa ti-o poti permite, costurile se ridica la cateva zeci, chiar sute de mii de euro (cu toate acesoriile necesare).
Gasesti si pe Ebay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur tu ca dispui de acea suma de bani, pentru a cumpara macar o camera full hd profesionala? De 4k si hollywood nu se discuta aici. Sunt camere care depasesc bugetul si de 50k euro. Deci, consider eu aici ca vorbim de lucruri imposibilewinking. Am prieteni cu studiouri profesionale care au camere 2k si UHD si pretul unei camere a fost de genul la 35k ron, practic iti scoti banii in 5-6 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu cred ca e pus pe piata asa ceva
De ce crezi ca pana si filmele de acum 30 de ani sunt hd la ei?

| GL757W a răspuns:

Aata timp cat ai pus intrebarea aici cred ca ai un buget limitat asa ca iti recomand sa incepi cu asta http://www.emag.ro/......D1GNLBBBM/

| anonim_4396 a răspuns (pentru GL757W):

Eu nu ii recomand sa inceapa cu petarda aia :)).
http://www.f64.ro/panasonic-hc-x1000-camera-video-profesionala-4k.html, cu asta da. Din experienta vizionarii si a filmarilor cu prietenii mei, au avut la inceput asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Forrestgump):

Nu detina sa ceva, multe persoane nu isi da acceptul pentru a publica pe internet evenimentele din viata lor.

| Julizz a răspuns:

Buna!
m.f64.ro

| anonim_4396 a răspuns (pentru Julizz):

Sigur ca gasesti pe f64 niste camere mai scumpe decat cateva masini