| anonim_4396 a întrebat:

Deci am auzit o gramada de cuvinte de lauda pentru Netflix deci am hotarat sa cumpar luna free dar acum regret pentru ca nici luna free nu merita, adica gen eu ma uit pe un site care iti arata toate filmele Netflix si 9/10 filme Netflix din alte tari nu sunt in Romania, adica pe bune cred ca mai mult de 200 filme si 50 de seriale, de ce toata lumea lauda aceasta mizerie?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca acesta mizerie nu pirateaza si iti ofera legal filme si seriale de calitate. Insa mentalitatea romanului e aia in care trebuie sa fure ca sa fie multumit.

| Mariusflorin2341 a răspuns (pentru suntserios):

Rly,compara Netflix Canada vs Netflix Romania, 9000 de filme 1000 de seriale vs Romania 10 filme vs 2 seriale, nu se compara iti zic eu :0

| Wr3nch a răspuns (pentru Mariusflorin2341):

E vorba de licentierea continutuluilaughing Si daca cumperi un film pe DVD, daca tu l-ai luat din SUA nu va merge pe un player European daca nu schimbi regiunea, si e un numar limitat de permutari.

| suntserios a răspuns (pentru Mariusflorin2341):

Hai ca nu e asa de mare diferenta, acum vreun an t canada avea 1500 seriale si vreo 4000 filme iar Romania vreo 1100 seriale si 3000 filme.
Ti s-a explicat mai sus procesul de licentiere in diverse state. Sunt sigur ca si canadienii nu au acces la tot ce avem noi acces.

Si stii de ce le ofera lor mai mult, pentru ca nu se tiganesc cand vine vorba de platit licentele nu ca noi campioni la piratat...

Sunt sigur ca daca s ar oferi toate licentele pe care le detine Netflix, pretul in Romania ar fi de 3-4 ori mai mare si atunci te ai plange ca e scump.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Si la fel cum a zis suntserios, orice iti ofera ceva in mod legal costa bani. De asta si Spotify e mai fain cu premium, la fel si YouTube Premium care te lasa sa te pui video pe fundal si sa faci altceva pe telefon. Dar no, mp3 ripped cu convertor online sunt preferate de multilaughing

| Mariusflorin2341 a răspuns (pentru suntserios):

Pe naiba 3000 de filme ca avem 300 de filme si 250 de seriale poti sa verifici daca cauti cate filme sunt disponibile pe Netflix Romania plus ca canadieni platesc la fel...

| suntserios a răspuns (pentru Mariusflorin2341):

Uite in 2018

https://www.mobilissimo.ro/......pe-netflix

Cand s au lansat in Ro aveau vreo 500 filme

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca merita daca iti place ce ofera. Si este destul content pentru oamenii care faci si altceva pe langa vizionat serialelaughing Logic ca nu e content din alte tarii pentru ca nu e licentiat, dar cum romanii prefera predominant continutul piratat nimeni nu intelege conceptul de licenta, si de ce nu se poate vedea si la noi tot ce in America.

| andrenein a răspuns:

Daca ti se pare atat de scump aduna mai mult persoane si abonati-va la un cont premium. Sunt multe filme si seriale bune pe Netflix dar si multe foarte proaste, dar din punctul meu de vedere ai acces la content de pe un site sigur si nu risti sa te umpli de virusi sau altele, cum se poate intampla daca cauti alt site sau daca piratezi tu.