| ShutUpAndSmile a întrebat:

Deci, in episodul 52 din Naruto Shippuuden, Kyuubi i-a zis lui Sasuke ca sa nu il omoare pe Naruto, ca altfel va trai in dezamagire si a mai zis ceva de Madara Uchiha si sharinganul lui (cam asa cred ca il cheama. adica e vorba de "prostovanul" acela Tobi). Voi ce credeti ca Madara acesta a provocat toate chestiile mai nasoale? Adica la influentat si pe Itachi si daca si Kyuubi "se temea" de el. Dau vot, si funda daca vreti! big grin

Răspuns Câştigător
| MentosanaxD a răspuns:

Madara e "capul rautatilor" ca sa spun asa!
Mai nou, Madara i-a spus lui Sasuke ca capeteniile din Konoha l-au pus pe Itachi sa-si omoare familia(nu stiu sigur daca e adevarat), iar cand Sasuke a auzit asta a pornit spre Konoha pentru a ucide tot dar in final s-a pornit Al treilea sau Al patrulea mare razboi big grin
P.S. scuze ca nu stiu sigur al catelea razboi s-a pornit puppy dog eyes

| claw13 a răspuns (pentru MentosanaxD):

Da chiar e adevarat ca capeteniile din Konoha l-au pus pe Itachi sa-si omoare familia si e al 4-lea razboi.

| ShutUpAndSmile explică (pentru MentosanaxD):

Nu e nimic daca nu stii al catelea razboi tongue Si sincer si eu vroiam sa zic ca e capul rautatilor tongue

17 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

Obito nu e tobi, adica madara a folosit un jutsu prin care a intrat in corpul lui obito, acesta fiind mort.De asta se tot da tobi Madara, pentru ca sufletul lui Madara traieste in Obito care e Tobi, da e adevarat ca Tobi=Obito dar Obito=Sufletul lui madara sa fie mai clar.

| FreePanda a răspuns:

In caz ca nu stiti... tobi nu e adevaratul madara...adevaratul madara a fost inviat cu edo tensei de catre kabutomaru, itachi deja a reusit sa dea release la edo tensei, iar naruto se bate cu tobi care NU ESTE MADARA!

| ShutUpAndSmile explică (pentru FreePanda):

Poi eu am citit niste chestii de pe un site si acolo zicea ca nu se stie cum Madara a reusit sa supravietuiasca atat de mult timp (pentru ca e de pe vremea primului Hokaghe) si ceva mai jos a scris ceva in genu din care iti dadeai seama ca Tobi si Madara nu ar fi una si aceeasi persoana, deci ce spui tu probabil ca e adevarat happy

| MentosanaxD a răspuns (pentru FreePanda):

M-ai dat complet peste cap laughing
Probabil ca tu citesti manga nu?

| FreePanda a răspuns (pentru ShutUpAndSmile):

E 100% adevarat...eu citesc manga si sunt la zi. Madara a fost inviat cu edo tensei de catre kabutomaru (kabuto ^^) iar toti 5 kage s-au luptat cu el, desigur madara a folosit susanoo, sharigan si rinnegan. Deci Tobi e imposibil sa fie Madara, adevaratul Madara putea controla Bijuu fara nici o problema folosind doar ochii, Tobi s-a folosit de faptul ca atunci cand un Jinchuuriki aici fiind Kushina (mama lui Naruto) naste, sigiliul devine slab, iar el a profitat de acest lucru si a eliberat vulpea. Am explicat si ceea ce s-a intamplat in Konoha totodata.

| AlexanderTheG a răspuns (pentru FreePanda):

Daca madara a fost inviat asta nu inseamna ca nu e Tobi + ca Tobi cu Madara seamana, si eu sunt cam in dubii din cauza faptului ca nu ar fi madara dar explicatia e Izanagi dupa cum a explicat si Tobi.
In anime spun ca tobi e madara, in jocuri spun ca Tobi e madara, in manga la fel, e Madara atunci!
Atunci cand Kisahme la omorat pe spadasinul cu Samehada( sabia) la ordinul lui yondaime Mizukage, cand a aflat ca era controlat, primul om la care s-a gandit a fost Madara, dar era Tobi + ca in perioada asta Tobi semana cu Madara.

Chestia cu kushina si cu nasterea si ca madara putea doar cu ochii bla bla bla, e fara sens si nu stau sa explic de ce.

Iar despre itachi si moartea clanului Uchiha, nu ati explicat bine si se intelege altceva, Pai capii din Konoha, da, iau dat ordin lui Itachi sa isi omoare clanul din cauza ca Uchiha planuiau o lovitra de stat si se stie cine ar fi castigat, konoha nu putea permite asa ceva, asa ca cu greu al 3 lea a decis asta.

Aaah da, e AL 4 LEA RAZBOI SHINOBI, nu al 3 lea si nici al 5 lea!

| FreePanda a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Nu ai cum sa invii o persoana care e deja vie... Tobi s-a folosit de numele Madara pentru ca doar numele ii face pe toti sa se teama. In jocuri spun ca Tobi e Madara pentru ca el isi spunea Madara inainte si sa nu faca spoiler pentru capitolele din manga care urmau sa iasa. Iar argumentul cu "in manga la fel", tu sigur esti la zi cu manga? O.o. In orice caz nimeni nu stie cine e Tobi pentru moment si nici nu v-om sti pana nu o sa ramana fara masca tongue

| FreePanda a răspuns (pentru MentosanaxD):

Indeed xD am uitat sa spun spoiler alert confused

| AlexanderTheG a răspuns (pentru FreePanda):

Ai dreptate prietene, cum si eu am dubii despre madara nu pot sa o tin pe a mea, vom vedea cand isi da jos masca daca e Madara sau nu...sau poate ca Tobi asta poate sa faca Susanoo perfect ca Madara, asta ar fi o dovada destul de buna, dar Tobi a spus ca de la lupta cu Hashirama iau fost scazute drastic fortele deci nu cred ca il poate face chiar daca are cantitati enorme de chakra, vom vedea... in urmatorul capitol cred ca se bate iar naruto cu Tobi, poate rezolva ceva, poatewinking

| AlexanderTheG a răspuns (pentru FreePanda):

Cred ca asta a fost si scopul lui Kishimoto cu Tobi, sa creeze dubii in noi si sa ne tina in suspans.

| ShutUpAndSmile explică (pentru FreePanda):

Vai de mine. deci is pe jos! happy Atatea chestii ati zis pe aici, ca sincer nici nu am mai stiut de unde sa incep sa citesc. Dar ma bucur. doar asteptam pareri happy Deci multumesc mult!

| FreePanda a răspuns (pentru ShutUpAndSmile):

Uita-te in continuare si o sa ajungi si la ce am vorbit noi. Pe mine sincer Naruto a inceput sa ma plictiseasca, prefer One Piece si Katekyo Hitman Reborn.

| ShutUpAndSmile explică (pentru FreePanda):

Poi, da e cam plictisitor mai ales ca iti arata peste 10 episoade numai cum reuseste sa-l bata pe nu stiu cine, cum a fost cu Sasori. Eu m-am plictisit de numai acolo si tot timpul explica ce face cineva e cam nasol. As vrea sa fie mai multe episoade ceva mai amuzante, cum a fost episodul in care vroiau sa-i vada fata la Kakashi. Iubesc episodul acela. :X

| FreePanda a răspuns (pentru ShutUpAndSmile):

Acela e filler si intervine de obicei atunci cand se ajunge cu episoadele prea aproape de manga. In plus ar fi prea rapid daca s-ar lupta fara un motiv anume sau fara sa afle o poveste.

| ShutUpAndSmile explică (pentru FreePanda):

Poi ok, dar e atat de stupid sa explice fiecare chestie pe care o fac. Adica pe bune... si in plus ei se bat acolo de crezi ca acum e gata celalalt si pe cand nu are nimic ca era nu stiu ce clona. Sincer acum daca ma gandesc nu stiu de ce ma uit. Deci daca ar fi toate episoadele cum a fost acela (au mai fost si altele ceva in genu in care puteai sa razi calumea) atunci ar fi o placere sa te uiti. Dar asa e o plictiseala si ma uit ca doar doar a fi ceva mai comic si pe acolo sau mai intesant, numai ca nu dau decat de un episod din acela pe sezon.